گوشی‌های ایرانی بین 1 تا 3 میلیون قیمت خواهند داشت

ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به تولید تلفن همراه در کشور اظهار کرد: برای بلوغ کامل در تولید تلفن همراه باید مراحل آن طی شود، در گام نخست تولید ضمن اشتغالزایی با افزایش تعاملات با واحد‌های تحقیق و توسعه بومی سازی خط تولید را ایجاد کنیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده تلفن همراه در ابتدای راه وضعیت فعلی ما را داشتند، با بررسی عمق تولید و تکنولوژی که با حضور تولیدکنندگان حمایت‌های لازم از این بخش صورت خواهد گرفت.

وی افزود: هدف گذاری در طرح تولید تلفن همراه داخلی کسب سهم 20 درصدی از بازار کشور هستیم و برآورد‌های منافع آن برای جلوگیری از خروج ارز و میزان اشتغال آن نیاز به زمان و بازخورد بازار دارد.

هاشمی با اشاره به قیمت تلفن همراه‌های ساخت داخل بیان کرد: در بحث قیمت گذاری طیف متنوعی از قیمت در نظر گرفته شده است و پیش بینی می‌شود بین 1 تا 3 میلیون تومان ارزش گذاری شود البته این موضوع به پیشنهاد تولیدکنندگان و استقبال از خرید این محصولات بستگی دارد.

به گفته وی؛ در گام نخست این طرح به دنبال عرضه تلفن‌های همراه با قابلیت رقابت با سایر برند‌های موجود در بازار هستیم و پس از آن سطح تکنولوژی نیز افزایش خواهد یافت.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات بیان کرد: به طور طبیعی سیستم عامل تلفن همراه مدنظر اندروید خواهد بود، اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ما برای فعالان این حوزه تصمیم نخواهیم گرفت، اما دغدغه اصلی ما صیانت از زیست بوم فناورانه کشور است که از تولیدکنندگان مطالبه خواهد شد تا تهدیداتی که در حوزه سایبری وجود دارد را به حداقل برسانند.

منبعmizanonline

عناوین تازه

آنر پلی 4T و آنر پلی 4T Pro به طور رسمی معرفی شدند

آنر به طور رسمی از دو تلفن هوشمند جدید رونمایی کرده است که جوانان را هدف قرار داده است. همانطور که قبلا...

سی‌دی پراجکت: Cyberpunk 2077 به طور قطع در ماه سپتامبر عرضه می‌گردد

شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌ها را از دسترس خارج کرده است: کنفرانس‌ها لغو شده‌اند، سخت‌افزارها کمیاب‌تر و گران‌تر شده و بازی‌ها...

تلویزیون Smart Screen X65 هواوی با نمایشگر 65 اینچی 4K و دوربین پاپ‌آپ پرده‌برداری شد

هواوی در رویداد ویژه خود در چین Smart Screen X65 را معرفی کرد، جدیدترین تلویزیون پرچمدار این شرکت که با دوربین پاپ...

جزئیات کامل و قیمت OnePlus 8 و OnePlus 8 Pro فاش شد

تلفن‌های هوشمند وان پلاس 8 / OnePlus 8 و وان پلاس 8 پرو / OnePlus 8 Pro قرار است در تاریخ 14...

رکود 300 درصدی در بازار موبایل کشور به خاطر ویروس کرونا

رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از به صفر رسیدن عرضه موبایل در کشور پس از شیوع ویروس...

این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید