ژنگفی: حالا حالاها خبری از خدمات گوگل در گوشی‌های هواوی نخواهد بود 1

ژنگفی: حالا حالاها خبری از خدمات گوگل در گوشی‌های هواوی نخواهد بود

مدیرعامل هواوی در مورد وضعیت فعلی هواوی صحبت کرد و نشان داد آنقدرا هم حال هواوی بد نیست. رن ژنگفی، مدیرعامل هواوی، خاطرنشان کرد که محدودیت‌هایی که در گوشی‌های این شرکت به واسطه تحریم‌های ایالات متحده به وجود آمده و این شرکت را از خدمات گوگل و امثال آن محروم ساخته، برای هواوی ضرر هنگفتی که همه از آن صحبت می‌کردند را به وجود نیاورده است. وی گفت که انتظار این بود ضرر هواوی به رقم ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار برسد اما این شرکت تنها ۱۰ میلیارد دلار ضرر نموده است.

مدیرعامل هواوی اثبات کرده که بدون هرگونه ترس از کاهش سرمایه‌گذاری و فرار سرمایه گذاران این شرکت، حقایق را بیان می‌کند. وی در جدیدترین اظهاراتش پیرامون هواوی و تحریم های مربوط به آن گفت که فکر نمی‌کند که دولت دونالد ترامپ به این زودی‌ها، تحریم‌ها را بردارد.

دونالد ترامپ شرکت‌های آمریکایی را از مذاکره با هواوی منع کرده است. زیرا او معتقد است این شرکت چینی خطری امنیتی بزرگ برای ایالات متحده محسوب می‌شود. دونالد ترامپ چندین بار خاطرنشان کرد که هواوی ممکن است “اسب تروا” باشد و باور نمی‌کند که این شرکت اطلاعاتی در مورد کاربران خود به دولت چین ارائه نمی‌دهد.

بخوانید؛

مدیرعامل هواوی در مصاحبه با رسانه‌ها گفت:

“من فکر نمی‌کنم آمریکا به زودی هواوی را از لیست سیاه خود حذف کند. با این حال، ما خوش بین هستیم و برای هرگونه بحث و گفتگو آمادگی داریم.”

این بدان معنی است که تلفن‌های هوشمند جدید هواوی بازهم نخواهند توانست سرویس‌های گوگل را ارائه دهند. همچنین این بدان معنی است که هواوی در بازار اروپا و چندین بازار بزرگ دیگر نمی‌تواند گوشی‌های جدید خود را عرضه کند، زیرا در این بازارها نمی‌توان امیدی به فروش گوشی‌های اندرویدی بدون خدمات گوگل داشت.

هواوی قبل از تحریم‌های ایالات متحده توانسته بود به سامسونگ در بازار اروپا نزدیک شود اما این تحریم‌ها هواوی را از پیشروی بیشتر در بازار اروپا باز داشت. با این حال هواوی در بازار چین قدرتمندتر از گذشته شده است و کاربران چینی بیشتر از گذشته از این برند استقبال می‌کنند. البته باید در نظر داشت که در چین خدمات گوگل ممنوع است و به همین خاطر هواوی در بازار چین مشکلی نخواهد داشت.

منبعgizchina
ژنگفی: حالا حالاها خبری از خدمات گوگل در گوشی‌های هواوی نخواهد بود 3 ژنگفی: حالا حالاها خبری از خدمات گوگل در گوشی‌های هواوی نخواهد بود 4 ژنگفی: حالا حالاها خبری از خدمات گوگل در گوشی‌های هواوی نخواهد بود 5

عناوین تازه

اگزینوس 880 سامسونگ مجهز به مودم 5G یکپارچه رونمایی شد

به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان موبایل عمده برنامه‌های خود برای سال 2020 را بر عرضه گوشی‌های میان رده 5G گذاشته‌اند. گوشی‌هایی که...

ریلمی ایکس 50 پرو پلیر رونمایی شد؛ سیستم HyperBoost 3.0 و دوربین چهارگانه

ریلمی (زیر مجموعه شرکت اوپو) در حال برگزاری یک رویداد ویژه است و از این رویداد فعلا یک گوشی بیرون آمده که...

کلاهبرداران این بار کاربران سامانه همتا را هدف کلاهبرداری خود قرار داده‌اند

اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا مواجه شدید که برای جلوگیری از قطع شدن گوشی از شما درخواست پول کرد، لازم...

انجوی زد فایو جی هواوی معرفی شد؛ دایمنسیتی 800 مدیاتک به همراه 8 گیگ رم

چندی پیش از کار هواوی بر روی یک گوشی هوشمند با نام انجوی زد فایو جی / Huawei Enjoy Z 5G صحبت...

اطلاعیه‌های سایپا در خصوص طرح جدید فروش خودرو

اطلاعیه شماره 1 کمیته خودرو وزارت صمت در راستای مقابله با دلالان و واسطه‌ها و ایجاد آرامش در بازار...

این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دوازده − چهار =