هواوی: دروغ است، ما مودم ۵G به اپل نمی‌فروشیم

0

هفته گذشته، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ممکن است شرکت هواوی، مودم های ۵G را به اپل بفروشد، منتشر شد. اپل که سخت به دنبال مودم ۵G می‌باشد و سعی دارد با ارائه گوشی ۵G از قافله عقب نماند، به نظر می‌رسید به مراد خود رسیده اما امروز خبری منتشر شد که گزارش قبلی در این مورد را رد می‌کند. مسئولان ارشد هواوی طی یک کنفرانس خبری اظهار داشتند که:

“ما هیچ تغییری در استراتژی فروش چیپ‌ست نداریم و ارتباطی هم با اپل درباره مودم‌های ۵G برقرار نکردیم.”

هواوی دارای چیپ مودم Balong 5000 است که در حال حاضر در دیوایس‌های مبتنی بر ۵G استفاده می‌شود و هم اکنون در گوشی انعطاف پذیر میت ایکس به کار گرفته شده است. با این حال، این شرکت تا کنون تراشه‌های ساخت خود را تنها به محصولات خود اختصاص داده است و از فروش آن به غیر خودداری نموده است. این استراتژی هم پردازنده‌های کیرین این شرکت و هم چیپ‌های مودم این شرکت را در بر گرفته است.

اپل مشکلات زیادی برای ارائه یک گوشی ۵G که هم اکنون از استقبال بالایی برخوردار است، پیش روی دارد. یکی از شرکت‌های اصلی ارائه کننده مودم ۵G یعنی کوالکام با این شرکت انواع دعواهای حقوقی را به راه انداخته و در حال حاضر به اپل مودم ۵G نمی‌فروشد و کمپانی سامسونگ هم عنوان داشته به دلایلی نمی‌تواند به اپل مودم ۵G بفروشد.

در این بین دو شرکت دیگر تولید کننده چیپ مودم ۵G نیز وجود دارند که شامل مدیاتک و UniSOC می‌شود که البته با الزامات و استاندارهای سخت گیرانه اپل سازگار نیستند و از این رو اپل قصد ندارد از محصولات این دو در دیوایس‌های خود استفاده کند.

البته اپل خود بر روی یک تراشه مودم کار می‌کند اما برای توسعه این تراشه چند سالی زمان نیاز است و شرکت اینتل که قرار است چیپ مودم برای اپل تامین کند، تا سال ۲۰۲۰ نمی‌تواند چیپ مودم خود را آماده سازد و از این رو آیفون ۵G اپل را باید سال ۲۰۲۱ ملاقت کرد، مگر اینکه اپل از الزامات سخت گیرانه خود دست بکشد و با مدیاتک که خیلی مشتاق همکاری با اپل است، وارد گفتگو گردد.

در هر صورت باید صبر کرد و دید چه پیش خواهد آمد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار × پنج =