گلکسی اس ۱۰ فایو جی نمره بالایی را در DxOMark کسب کرد

0

یکی از گوشی‌هایی که در مراسم آنپکد ۲۰۱۹ سامسونگ رونمایی شد، گلکسی اس ۱۰ فایو جی بود که حالا توسط DxOMark دوربین آن مورد ارزیابی قرار گرفته است که از قرار معلوم یکی از نمرات بالای این بنچمارک را نیز کسب نموده است.

گلکسی اس 10 فایو جی نمره بالایی را در DxOMark کسب کرد

دوربین عقب این گوشی توانسته نمره عالی ۱۱۲ را از DxOMark کسب نماید که هم نمره پرچمدار جدید هواوی یعنی گوشی پی ۳۰ پرو است اما نمره دوربین سلفی آن ۹۷ می‌باشد که بیشتر از نمره ۸۹ گوشی پی ۳۰ پرو است. جدا از این یکی از محاسن دوربین عقب که سبب اخذ این نمره بالا هم شده است، ضبط ویدئو است که به بهترین شکل ممکن توسط دوربین عقب اس ۱۰ فایو جی انجام می‌پذیرد.

مدل ۵G بیشتر از نمره ۱۰ گلکسی اس ۱۰ پلاس کسب کرده که نشان می‌دهد یک سنسور TOF چقدر می‌تواند تاثیر گذار باشد، سنسوری که اس ۱۰ پلاس از آن بی بهره است. سنسور TOF سبب می‌شود که گوشی بتواند افکت بوکه را در فیلم‌ها ارائه دهد و تفکیک موضوع هم در عکس‌های معمولی بهتر انجام گیرد. البته در سایر موضوعات نیز دوربین گوشی خوب عمل می‌کند که البته بخشی از آن فقط به دلیل اصلاحات نرم افزاری سامسونگ است.

مدل ۵G دارای نمرات خوبی برای قابلیت زوم، افکت بوکه و فلاش LED بود. در نمره ترکیبی نیز، ضبط ویدیو بهتر، تولید رنگ و بافت مناسب، سبب دریافت نمره خوب گشته است. در مورد بوکه در عکس‌ها، سامسونگ با استفاده از داده‌های ارائه شده دوربین تله فوتو به جای دوربین اولترا واید، که نویزها را کاهش می‌دهد، بهره گرفت. حسگر TOF برای ایجاد بوکه در عکس‌ها استفاده نمی‌شود.

گلکسی اس 10 فایو جی نمره بالایی را در DxOMark کسب کرد

در بخش دوربین سلفی هم این گوشی نمره ۹۷ را اخذ کرده بیشتر از نمره ۹۶ اس ۱۰ پلاس است. همانگونه که قابل مشاهده است اختلاف دو گوشی بالا نیست با اینکه اس مدل ۵G در بخش دوربین سلفی خود نیز دارنده سنسور TOF می‌باشد. به طور کلی بازهم اس ۱۰ فایو جی توانسته کیفیت تصاویر را بهبود دهد که این بهبود در بخش ویدیو بیشتر خود را نشان می‌دهد.

اگر نیاز به بررسی جامع‌تر دارید، بررسی کامل و با جزئیات DxOMark از دوربین عقب و دوربین جلو را بخوانید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

10 − چهار =