سونی: پلی استیشن ۵ مبتنی بر گرافیک Navi برای ارائه رهگیری پرتو خواهد بود

0

پلی استیشن بعدی سونی، شایعه شده که با نام پلی استیشن ۵ – PlayStation 5، بر روی یک پردازنده نسل سوم ای ام دی رایزن و یک نوع سفارشی از گرافیک ای ام دی رادئون ناوی اجرا خواهد شد. این کارت گرافیک، فناوری رهگیری پرتو در کنسول‌ها را امکان پذیر می‌نماید، فناوری که انویدیا برای اولین بار ارائه داده و بسیار بر روی مانور داده است. در هر صورت، این کنسول جدید سونی نیز از یک حافظه پر سرعت SSD استفاده می‌کند. این اطلاعات توسط مارک Cerny، معمار سیستم، منتشر شده است.

به طور خاص، پردازنده دارای هشت هسته است و بر اساس معماری Zen 2 ای ام دی و بر اساس لیتوگرافی ۷ نانومتری است. پردازنده گرافیکی این دستگاه مبتنی بر Navi PS5 است که آن را به عنوان اولین کنسول برای پشتیبانی از رهگیری پرتو معرفی می‌کند. کنسول پلی استیشن ۵ با این سیستم خود همچنین رزولوشن ۸K را هم پشتیبانی می‌کند، هرچند که تعداد بسیار کمی تلویزیون و مانیتور در بازار موجود است که از این وضوح پشتیبانی کنند.

این گزارش می گوید پردازنده AMD همچنین آنچه را که “یک واحد سفارشی برای صدای سه بعدی” می‌نامد، ارائه می‌دهد که Cerny می‌گوید که گیمرها را بیشتر محو بازی می‌کند. این ممکن است برای تقویت هدست واقعیت مجازی پلی استیشن یعنی PlayStation VR نیز ارائه شده باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این کنسول بازی همچنان که در بالا بدان اشاره شد، دارا بودن یک حافظه پر سرعت از نوع SSD است. سونی نشان داده که با این حافظه بازی مرد عنکبوتی که به صور عادی در ۱۵ ثانیه لود می‌شود، لود آن به کمتر از یک ثانیه رسیده که باید بگوییم فوق العاده است. البته سونی نوع SSD را مشخص نکرده و آیا این SSD از نوع PCIe 4.0 می‌باشد، معلوم نیست.

این کنسول با کتابخانه (library) پلی استیشن ۴ سازگار خواهد بود و رسانه‌های فیزیکی را هم پذیرش خواهد کرد و فقط به دانلود محتوا محدود نخواهد بود. Cerny عنوان داشت که پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ رونمایی نخواهد شد، بنابراین ما باید تا سال ۲۰۲۰ یا فراتر از آن صبر کنیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هفت − 5 =