وان پلاس فعلا برنامه‌ای برای عرضه گوشی انعطاف پذیر نخواهد داشت

0

از اواخر سال ۲۰۱۸ بود که بحث عرضه گوشی‌های هوشمند انعطاف پذیر و تاشو بسیار قوت گرفت و بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند، از علاقه خود به عرضه تلفن‌های انعطاف پذیر صحبت به میان آوردند. در این بین و در اوایل سال ۲۰۱۹ دو کمپانی سامسونگ و هواوی با پایان دادن به تمامی شایعات از دو گوشی انعطاف پذیر رونمایی به عمل آوردند اما یک مشکل عمده در این بین وجود داشت. سامسونگ با گوشی انعطاف پذیر گلکسی فولد و هواوی با گوشی میت ایکس (با ساپورت فناوری ۵G) خود نمایی کردند اما قیمت بالای گوشی انعطاف پذیر آنها که به ترتیب حدود ۱۹۸۰ دلار و ۲۵۹۰ دلار برای کاربر آب می‌خورد، یک مانع بزرگ برای فروش مناسب این گوشی‌ها ایجاد کرده است.

واقعیت اینجاست که تکنولوژی گوشی‌های انعطاف پذیر بسیار تازه است و بیراه هم نیست که قیمت گوشی‌های مجهز به این تکنولوژی بسیار گزاف باشد. با این حال، بسیاری از کمپانی‌ها علاقمند به گوشی‌های انعطاف پذیر هستند و بر روی آن کار می‌کنند اما یک شرکت معروف در این بین از بی علاقه‌گی خود به این مقوله صحبت به میان آورده است.

بله شرکت وان پلاس علاقه‌ای به تولید و عرضه گوشی انعطاف پذیر البته فعلا ندارد. مدیر عامل شرکت وان پلاس در طی یک مصاحبه عنوان داشته که:

” ما برتری خاصی را در گوشی‌های انعطاف پذیر پیدا نکردیم که برای کاربران مناسب باشد. ما معتقدیم که گوشی‌های انعطاف پذیر با شکل فعلی نمی‌توانند شکاف زیادی را با گوشی‌های سنتی ایجاد کنند. بنابراین، راه‌حل فعلی الزامات مورد تقاضای یک گوشی هوشمند را برآورده می‌کند. پس، نسل بعدی تلفن‌های همراه وان پلاس از نمایشگر انعطاف پذیر و تاشو استفاده نخواهند کرد، اما ما همچنان از طراحی تمام صفحه استفاده خواهیم کرد. ”

در حال حاضر، تولید کنندگان چینی دیگر مثل شیائومی و لنوو بر روی تلفن‌های هوشمند انعطاف پذیر و تاشو کار می‌کنند. شرکت BOE، یکی از تولیدکنندگان عمده نمایشگرهای انعطاف‌ پذیر، گفته‌ است که در دو سال آینده، قیمت گوشی‌های هوشمند منعطف به طور قابل‌ توجهی کاهش خواهد یافت.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × سه =