کیرین ۹۸۵ طی فرآیند ۷ نانومتری پلاس در فصل دوم ۲۰۱۹ به تولید انبوه می‌رسد

0

در سال گذشته میلادی، کمپانی هواوی به نخستین شرکتی در جهان بدل شد که توانست پردازنده موبایلی کیرین ۹۸۰ با فرآیند ساخت ۷ نانومتری را تولید و عرضه نماید و به نظر می‌رسد در سال جدید میلادی نیز روند هواوی ادامه خواهد داشت. امروز و بر همین اساس خبرهایی در رابطه با پردازنده جدید و پرچمدار این کمپانی یعنی کیرین ۹۸۵ – Kirin 985 منتشر شده است.

بر این اساس، پردازنده کیرین ۹۸۵ در فصل دوم سال ۲۰۱۹ به تولید انبوه خواهد رسید. این بار اما فرآیند ساخت آن به ۷ نانومتری پلاس که به تکنولوژی ساخت به وسیله اشعه ماوراء بنفش EUV (Extreme Ultraviolet Lithography) اشاره دارد، ارتقا خواهد یافت. با وجود مسائل و مشکلات پیش روی توسعه تکنولوژی ساخت EUV، فرآیند تولید در لیتوگرافی ۷ نانومتری با این روش ارزان‌تر و سریع‌تر خواهد شد.

پردازنده جدید هواوی در شرکت معروف TSMC تایوان ساخته خواهد شد. این شرکت بنا دارد تا در اواخر فصل دوم سال ۲۰۱۹ تولید انبوه پردازنده A13 اپل را هم کلید بزند که این پردازنده از تکنولوژی ساخته کمی متفاوت‌تر نسبت به هواوی بهره می‌گیرد. طوری که به فرآیند ساخت پردازنده A13 اپل، لیتوگرافی ۷ نانومتری پرو اطلاق می‌گردد. این فرآیند ساخت پیشرفته‌تر از ۷ نانومتری پلاس هواوی که در آن کیرین ۹۸۵ تولید می‌شود، است.

ما در گزارش‌های قبلی از فرآیند ساخت کیرین ۹۸۵ که همان ۷ نانومتری پلاس است شنیده بودیم و امروز به عبارتی تایید گزارش‌های قبلی را مرور کردیم. از آنجایی که این فرآیند ساخت، تولید انبوه پردازنده کیرین ۹۸۵ را تسریع می‌بخشد، هواوی قادر خواهد بود تا پرچمداران بیشتری را با این پردازنده روانه بازار فروش نماید. این مسئله بسیار برای هواوی مهم است، درست در سالی که این شرکت قصد دارد حداقل ۲۵۰ میلیون دستگاه گوشی بفروشد و جای اپل را در رده دوم برترین عرضه کنندگان گوشی هوشمند در دنیا بگیرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

19 − 1 =