هواوی راضی به فروش مودم ۵G به اپل شد

0

اگر به خاطر داشته باشید چند روز پیش مقاله‌ای منتشر کردیم با این مضمون که کوالکام و سامسونگ مودم ۵G به اپل نمی‌فروشند. در این مقاله ما عنوان ساختیم دو شرکت یاد شده چرا به اپل مودم ۵G که در سال ۲۰۱۹ در حال فراگیر شدن است، نمی‌فروشند. همچنین در این مقاله به سایر شرکت های تولیدکننده مودم ۵G و موانعی که اپل برای استفاده از آنها با آن دست به گریبان است نیز اشاره نمودیم. هواوی یکی از شرکت‌هایی بود که معمولا پردازنده و چیپ مودم اختصاصی خود را به سایر شرکت ها نمی‌فروشد اما به نظر می‌رسد امروز شرایط کمی فرق کرده و این شرکت سر و سری با اپل داشته است.

هواوی اسمارتفون انعطاف پذیر میت ایکس را در نمایشگاه موبایل بارسلون MWC 2019 معرفی کرد. این اولین تلفن شرکت با قابلیت تکنولوژی ارتباطی ۵G است، به لطف چیپ مودم Balong 5000. اکنون خبر رسیده که هواوی قصد دارد این چیپ مودم را به اپل نیز عرضه کند.

شاید عجیب به نظر برسد که چرا هواوی که حاضر به فروش این بخش از محصولات خود به هیچ شرکتی نیست حالا می‌خواهد به اپل بفروشد. هواوی این استدلال را دارد که گوشی‌های اپل مبتنی بر سیستم عامل iOS هستند و به رقیب مستقیم گوشی‌های اندروید این شرکت بدل نخواهند شد و اپل همیشه مشتریان و فروش ویژه خاص خود را داشته است. دومین مطلب پیشنهادی است که اپل به هواوی داده و آنقدر چشمگیر بوده که هواوی نتوانسته آن را رد نماید.

این یک شانس بزرگ برای اپل است تا از دیگر شرکت‌ها عقب نیفتد و بتواند زودتر گوشی مبتنی بر فناوری ۵G خود را عرضه کند. چیزی که اپل اگر قرار بود طبق روند قبلی و از همان چیپ مودم اینتل بهره بگیرد باید قید عرضه گوشی ۵G تا سال ۲۰۲۱ را می‌زد، مسئله‌ای که با وضعیت نه چندان مطلوبی که اپل در سال ۲۰۱۹ در بخش موبایل خود دارد، بسیار برای این شرکت گران تمام می‌شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

10 + 10 =