هواوی ۶ میلیون نسخه پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو برای فروش آماده کرده، هدف نهایی فروش ۲۰ میلیون دستگاه

0

کمپانی هواوی به تازگی از سری گوشی‌های پی ۳۰ خود پرده برداری نموده که این سری شامل گوشی‌های پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو می‌شود. اکنون قرار است هواوی این دو گوشی را در ۱۱ آوریل – ۲۲ فروردین ماه در کشور چین عرضه نماید، اگرچه که هواوی برای عرضه این دو گوشی در سایر بازارهای جهانی نیز تلاش می‌نماید.

در حال حاضر گزارش‌های منتشره از کشور چین به این مسئله اشاره دارند که هواوی در وهله اول حدود ۶ میلیون دستگاه از پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو را برای فروش آماده ساخته که البته تنها مختص بازار چین نخواهد بود و شامل بازارهای جهانی نیز خواهد شد.

منابع چینی همچنین به این نکته اشاره می‌کنند که هواوی قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۲۰ میلیون دستگاه پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو روانه بازار فروش نماید که اکثر این گوشی‌های هوشمند در کارخانه معروف فاکسکان ساخته خواهد شد. فاکسکان همان شرکتی است که برای اپل آیفون تولید می‌نماید، اما در حال حاضر به علت کاهش تقاضا برای آیفون‌های اپل برخی خطوط تولید این شرکت خالی مانده و هواوی می‌خواهد از این ظرفیت خالی استفاده نماید و گوشی‌های خود را در اینجا تولید نماید.

شرکت هواوی اکنون واحدهای سری پی ۳۰ را برای فروش در کشورهای مختلف آماده می‌کند. برای برآورده کردن تقاضا و تضمین تولید مطلوب و عملیات‌های مربوط به زنجیره تامین، هواوی استخدام افراد متخصص این کار را کلید زده است و تخمین زده می‌شود که بیش از ۵۰۰۰۰ کارمند را جذب نماید.

به هر حال، قیمت پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو در کشور چین به شرح زیر است. باید توجه داشت که قیمت در کشور چین به طور معمول بسیار ارزان‌تر از سایر نقاط جهان تعیین می‌گردد.

هواوی پی ۳۰ در سه مدل موجود است: ۸ گیگابایت رم + ۶۴ گیگابایت برای ۳۹۸۸ یوان (تقریبا ۵۹۰ دلار)، مدل ۸ گیگابایت رم + ۱۲۸ گیگابایت حافظه با قیمت ۴۴۸۸ یوان (حدود ۶۶۵ دلار) و مدل ۸ گیگابایت رم + ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی با قیمت ۴۹۸۸ یوان (حدود ۷۴۰ دلار).

از سوی دیگر هواوی پی ۳۰ پرو نیز در سه مدل موجود است: ۸ گیگابایت رم + ۱۲۸ گیگابایت حافظه برای ۵۵۸۸ یوان (تقریبا ۸۲۰ دلار)، مدل ۸ گیگابایت رم + ۲۵۶ گیگابایت حافظه با قیمت ۶۲۸۸ یوان (حدود ۹۳۵ دلار) و مدل ۸ گیگابایت رم + ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی با قیمت ۶۹۸۸ یوان (حدود ۱۰۴۰ دلار).

اخیرا در جریان کنفرانس شانگهای AWE 2019، یو چنگدونگ، یکی از مدیران ارشد هواوی، اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تا بیش از ۲۵۰ میلیون تا ۲۶۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند (ترکیب برندهای هواوی و آنر) به فروش برساند. بدین ترتیب هدف هواوی در سال ۲۰۱۹ میلادی، گرفتن جایگاه دومی اپل و نزدیک شدن به سامسونگ در رده اول است. به نظر می‌رسد با توجه به روند نه چندان مطلوب اپل، گرفتن رتبه دومی برای هواوی کار آنچنان سختی نباشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک × 4 =