نسل دوم رنو کپچر به زودی رونمایی خواهد شد

0

رنو به مراحل پایانی کار خود بر روی نسل دوم مدل کپچر رسیده و تا مدتی دیگر شاهد معرفی این محصول خواهیم بود. به تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد نمونه اولیه رنو کپچر جدید در حال گذراندن آزمایش‌های خود در یکی از مناطق اسپانیا است تا آماده رونمایی رسمی شود.

متاسفانه این نمونه با کاور سنگین استتار شده، اما می‌تواند شباهت آن به مدل جدید رنو کلیو جدید را پیش‌بینی کرد. رنو همچنین در خبری اعلام کرد که کپچر جدید بر روی پلتفرم جدید CMF-B تولید شده که در رنو کلیو نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این پلتفرم آپشن مثبتی را برای کپچر به همراه دارد که دست شرکت فرانسوی را برای ارائه مدل کپچر با پیشرانه‌های متفاوت باز می‌گذارد. شباهت ظاهری این دو مدل نیز به دلیل پلتفرم پایه یکسان است.

رنو کپچر به عنوان یک کراس‌اوور اندازه کوچک از سال ۲۰۱۳ تولید شده و یکی از مدل‌های محبوب در اروپا و به خصوص فرانسه و انگلیس به شمار می‌آید. کراس‌اوور‌های کوچک در حال حاضر از مدل‌های پرفروش در سطح جهان هستند، دلیل این فروش بالا کاربرد‌های فراوان این مدل خودرو‌ها و البته قیمت ارزان آن‌ها نسبت به مدل‌های کراس‌اوور‌ معمولی و شاسی‌بلند است.

یکی از پیشرانه‌های تازه‌ای که برای نسل جدید کپچر در نظر گرفته شده، منبع قدرت پلا‌گ‌این هیبریدی است که از یک باتری ۹.۸ کیلووات بر ساعت پشتیبانی می‌کند و دامنه حرکتی آن ۳۰ مایل (۵۰ کیلومتر) است. این نسخه از سیستم PHEV استفاده می‌کند که در رنو کلیو و نیسان قشقایی نیز به کار رفته است.

همچنین ممکن است مدل کپچر جدید در نسخه هیبریدی دیزل متوسط نیز عرضه شود که دامنه حرکتی بیشتری دارد و شامل پیشرانه ۱.۰ لیتری توربو بنزینی می‌شود، همچنین نسخه ۱.۳ لیتری بنزینی و ۱.۵ لیتری دیزل نیز تولید می‌شود. البته هیچکدام از این نسخه‌ها دارای قدرت زیادی نیستند، اما می‌توانند پیشرانه‌های سوختی متفاوتی را ارائه دهند، همچنین به یاد داشته باشیم که رنو کپچر برای رانندگی شهری مناسب است و در رانندگی شهری نیازی به قدرت بالا نخواهید داشت.

در داخل کپچر جدید مواردی همچون نمایشگر ۹.۳ اینچی بر روی کنسول مرکزی، صفحه نمایش کیلومتر شمار دیجیتالی، سیستم رانندگی نیمه مستقل و موارد دیگری دیده می‌شود که در رنو کلیو نیز موجود بود. انتظار می‌رود رنو کپچر جدید در تابستان یا پاییز سال جاری معرفی شود، نمایشگاه خودرو فرانکفورت آلمان که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، فرصت مناسبی است تا رنو از نسل جدید کپچر رونمایی کند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

4 × یک =