iOS 13 با ویژگی‌های جدید در WWDC رونمایی خواهد شد

0

به طور قطع یکی از مهم‌ترین رویداد‌های فناوری امسال “کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل” یا WWDC خواهد بود که هرساله توسط اپل برگزار می‌شود و سابقه‌ای بیش از ۳۰ سال دارد. این رویداد از سوم تا هفتم ژوئن (برابر سیزده تا هفدهم خردادماه) در سن‌خوزه کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

شرکت اپل برای رویداد توسعه دهندگان امسال خود شعار “کد بنویس، ذهن را منفجر کن! ” را در نظر گرفته است. تمرکز اصلی اپل برای رویداد امسال رونمایی از نسخه بعدی سیستم عامل iOS است که در چند وقت اخیر شایعات فراوانی در مورد آن شنیده‌ایم.

در رویداد کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال ۲۰۱۸ این شرکت iOS 12 را معرفی کرد که تغییرات زیادی نسبت به نسخه پیشین خود داشت، اما به نظر می‌رسد در iOS 13 شاهد تغییرای کلی‌تری خواهیم بود. طبق شایعات این نسخه با چند تغییر اساسی در طراحی و چند ویژگی مخصوص مدل‌های آیپد معرفی می‌شود.

یکی از این تغییرات بزرگ در iOS 13، اضافه شدن حالت تاریک به رابط کاربری است که به نظر می‌رسد سرانجام این حالت به سیستم عامل موبایلی اپل اضافه خواهد شد. حالت تاریک در چند وقت اخیر به بسیاری از نرم افزار‌ها اضافه شده و به دلیل مزایای آن طرفداران بسیار زیادی نیز پیدا کرده است. تصاویر زیر به صورت غیر رسمی توسط یکی از وب‌سایت‌ها تولید شده و به ما نشان می‌دهد که حالت تاریک iOS 13 به احتمال زیاد چه شکلی خواهد داشت.

از دیگر مواردی که پیش‌بینی می‌شود در سن‌خوزه کالیفرنیا از آن رونمایی شود، نسخه جدید طرح جهانی نرم افزار‌های اپل است. طرحی که قدم به قدم به ارائه نسخه نهایی آن نزدیک می‌شویم و در آن نرم افزار‌های iOS و Mac به طور همزمان در پلتفرم‌های شرکت اپل قابل استفاده هستند؛ به صورتی که کاربران قادر خواهند بود که نرم افزار‌های آیفون و آیپد را بر روی سیستم عامل Mac اجرا کنند.

با اجرای این طرح، توسعه دهندگان تنها یک بار نرم افزاری را تولید می‌کنند و آن نرم افزار در پلتفرم‌های مختلف مانند آیفون، آیپد، رایانه‌های شخصی اپل و دیگر موارد قابل اجرا خواهد بود. از دیگر موارد مورد انتظار در رویداد توسعه دهندگان اپل، معرفی نسخه‌های جدید watchOS، tvOS و macOS خواهد بود.

اخبار زیادی در مورد معرفی محصولات سخت افزاری یا تبلت‌های جدید به گوش نمی‌رسد با این حال احتمال می‌رود که اپل از یک آیپد ۱۰.۵ اینچی جدید رونمایی کند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

2 + هشت =