سونی موبایل با بخش تلویزیون، صوتی و دوربین این شرکت ادغام خواهد شد

0

سونی موبایل استقلال خود را از دست می‌دهد و باید گفت این چیز خوبی است. این بخش با محصولات تلویزیونی، صوتی و دوربین‌های سونی ترکیب و به یک واحد به نام محصولات و راه حل های الکترونیکی (Electronics Products and Solutions) نامیده خواهد شد.

این شرکت این کار را به عنوان یک حرکت برای افزایش هم افزایی بین بخش‌های مختلف سونی الکترونیک انجام می‌دهد. سری گوشی‌های اکسپریا هم اکنون به شدت از تجربیات و ایده‌های بخش‌های تلویزیون و دوربین استفاده می‌کنند (به خصوص در آخرین پرچمدار سونی یعنی اکسپریا ۱).

سونی برای آنچه که ارزش دارد، عملکرد مالی تلفن‌های هوشمند خود را گزارش خواهد داد. با این حال، برخی نگران هستند که این تلاشی برای پنهان کردن زیان‌های بخش تلفن همراه با ادغام کردن آن با واحدهای موفق‌تر سونی باشد.

سونی موبایل در سال‌های اخیر در تلاش بوده‌است که ۱۳.۵ میلیون واحد گوشی در سراسر سال ۲۰۱۷ به فروش برساند و ۷ میلیون واحد نیز برای سال گذشته پیش‌بینی کرد. اما همه این تلاش‌ها با ضررهای مالی عظیم، ۹۱۳ میلیون دلار در طول چهار فصل گذشته همراه بوده است. برای مقایسه، بخش صوتی و تلویزیون ۷۱۴ میلیون دلار سود عملیاتی بدست آورد، بخش دوربین هم در طول مدت مشابه ۸۰۴ میلیون دلار به دست آورده است.

بخش موبایل در تلاش است تا هزینه‌های مقابله با خسارت‌های فزاینده را کاهش دهد. هدف کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌ها است. سونی بر این باور است که گوشی‌های سری اکسپریا می‌توانند در سال ۲۰۲۱ به سود دهی برسند.

بخش موبایل در حال کار بر روی تکنولوژی ۵G است، نه فقط برای گوشی‌ها، بلکه برای استفاده در سایر محصولات سونی. حدود یک سال پیش، مدیرعامل سابق Kaz Hirai عنوان ساخت که زنده نگه داشتن بخش موبایل سونی یک حرکت استراتژیک بوده است، حرفی که مدیرعامل جدید سونی یعنی Kenichiro Yoshida نیز آن را تکرار نمود. مدیرعامل سابق Kaz Hirai بعد از ۳۵ سال بازنشستگی خود را اعلام نموده است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک × یک =