آرکید؛ سرویس انحصاری گیم اپل برای آیفون، آیپد، مک و اپل TV

0

امروز در رویداد ویژه ماه مارس اپل، این شرکت آمریکایی از سرویس ویژه بازی خود رونمایی به عمل آورد. این پلتفرم که آرکید – Arcade نام دارد، در سیستم‌عامل‌های iOS، macOS و tvOS کار خواهد کرد، به این معنی که شما قادر خواهید بود بر روی آیفون، آیپد، مک یا اپل TV خود بازی کنید، بدون آنکه مهم باشد شما کجا هستید و در چه نقطه‌ای از کره زمین قرار دارید.

سرویس ویژه بازی اپل در بیش از ۱۵۰ کشور از طریق یک تب جدید در اپ استور برای iOS، macOS و tvOS راه اندازی خواهد شد. این پلتفرم دارای بیش ۱۰۰ بازی جدید و منحصر به فرد است. جدا از این، بازی‌های جدید به صورت منظم به این سرویس اپل اضافه خواهند شد.

اپل می‌گوید این بازی ها را بر اساس اصالت، کیفیت، خلاقیت، سرگرم کنندگی، و همچنین جذابیت به بازیکنان در تمام سنین، ارائه خواهد کرد. پس شما مجموعه‌ای از عناوینی را انتخاب خواهید کرد که “همه شما می‌توانید” بازی کنید. هیچ آگهی یا ردیابی آگهی وجود نخواهد داشت، و نیاز به پرداخت هیچ هزینه اضافی به غیر از هزینه اشتراک این سیستم نیست. اپل همچنین قول داده که به حریم خصوصی کاربران در این سرویس احترام بگذارد.

اپل به هزینه‌های توسعه گیم‌ها کمک می‌کند و از نزدیک با سازندگان بازی هم‌کاری می‌کند و بدین تریت کاربران این پلتفرم قادر خواهند بود عناوین متنوعی را در اختیار داشته باشند.

به نظر می‌رسد که اپل به شدت به انحصار آرکید در بازار سرویس‌های گیمینگ فکر کرده است، زیرا بازی‌های این سرویس در هیچ پلتفرم موبایلی دیگر یا در سرویس اشتراک دیگری در دسترس نیستند. هر بازی شامل دسترسی کامل به آن بازی از جمله تمام ویژگی‌ها، محتوا و به روز رسانی‌های آینده خواهد بود. هر بازی بصورت آفلاین نیز قابل اجرا خواهد بود و بسیاری از بازی‌ها از کنترلرها (گیم پد) پشتیبانی خواهند کرد.

همانطور که بدون شک می‌توانید بگویید، مهم‌ترین بخش این معما هنوز پیدا نشده و آن هزینه اشتراک این سرویس گیم اپل است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهارده + 1 =