آیا سونی هدست واقعیت مجازی وایرلس می‌سازد؟

0

سونی که سال ۲۰۰۰ اولین کنسول خود با نام پلی استیشن را عرضه کرد امروزه به یکی از شرکت‌های پرطرفدار سازنده کنسول‌ها تبدیل شده است. رقیب اصلی این شرکت در زمینه کنسول‌ها شرکت مایکروسافت است که شرکت سونی توانسته است بار‌ها این شرکت را به وسیله عناوین انحصاری‌اش شکست دهد. از مهم‌ترین عناوین به روز انحصاری این شرکت می‌توان به اسپایدرمن یا رد دد اشاره کرد.

شرکت سونی تاکنون ۴ سری از پلی استیشن را ارائه کرده است که جدیدترین مدل آن و بهترین آن در سال ۲۰۱۳ با نام پلی استیشن ۴ عرضه شد. ۲ دستگاه دیگر از این کنسول بعد از عرضه‌اش با نام‌های پلی استیشن ۴ پرو و پلی استیشن ۴ اسلیم ساخته شد، که با کمی تغییرات سخت افزاری و ظاهری از کنسول پلی استیشن ۴ ساخته شده بودند.

اما ساخت محصول جدید توسط شرکت سونی در چند سال اخیر بسیار کاهش یافته است و شاید دلیل این کاهش، تمرکز برای ساخت کنسول جدید این شرکت باشد. اما آخرین محصول عرضه شده توسط شرکت سونی هدست واقعیت مجازی پلی استیشن است که کاربر هنگام استفاده از می‌تواند بازی‌های کنسول پلی استیشن ۴ را به صورت واقعیت مجازی انجام دهد. نسل اول این هدست که برای اتصال به کنسول از سیم‌های زیادی استفاده می‌کرد، اما خبر‌هایی مبنی بر بی‌سیم (وایرلس) شدن این هدست واقعیت مجازی به گوش می‌رسد.

این محصول جدید شرکت سونی احتمالا دارای یک گیرنده با فرکانس ۶۰ گیگاهرتزی برای اتصال و ۵ گیگاهرتز هم فرکانس اضافی برای پشتیبانی خواهد بود تا امکان قطع اتصال هدست واقعبت مجازی به حداقل برسد.

ساخت هدست بی سیم توسط سونی به معنای کشف این هدست نیست چرا که سونی باید مدت‌ها پیش به فکر ساخت این هدست می‌افتاد، اما در صورت واقعیت داشتن این خبر و ساخت این هدست توسط سونی، این شرکت مشهور سانده محصولات الکترونیکی تغییر بسیار بزرگی را در زمینه لوازم جانبی کنسول‌های بازی خواهد داد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو × 3 =