مژده به کاربران ویندوز ۷؛ مایکروسافت DirectX 12 را به ویندوز ۷ اضافه می‌کند

0

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که پشتیبانی DirectX 12 برای ویندوز ۷ را به ارمغان می‌آورد. این شرکت همچنین اعلام کرد که بازی محبوب ورد آف وارکرافت – World Of Warcraft ساخت شرکت بلیزارد انترتینمنت – Blizzard Entertainment نخستین عنوان برای پشتیبانی از DirectX 12 در ویندوز ۷ خواهد بود.

DirectX 12 یک API سطح پایین است که در کنار ویندوز ۱۰ راه اندازی شده است. هدف از این کار بهبود کارایی سیستم در هنگام اجرای بازی‌ها عنوان شده است. عنوان DirectX 12 توانایی استفاده از پردازنده‌های چند هسته‌ای را افزایش می‌دهد و همچنین سیستم‌های چند پردازنده‌ای را بدون نیاز به تکنولوژی‌های فروشندگان سخت افزاری مانند CrossFire یا SLI فعال می‌کند.

در طول چند سال گذشته، توسعه دهندگان بازی به طور فزاینده‌ای به پشتیبانی از DirectX 12 در عناوین خود روی آورده‌اند. هنگامی که به درستی اجرا شود، DX12 عملکرد بهتر را نسبت به DX11 نشان می‌دهد. با این حال، چون بسیاری از گیمرها به هر دلیلی هنوز در حال اجرای ویندوز ۷ هستند، آن‌ها تنها می‌توانند بازی را در DX11 اجرا کنند، که آخرین نسخه پشتیبانی شده از آن سیستم‌عامل است.

مایکروسافت زمانی که با Blizzard کار می‌کرد تصمیم گرفت که بر روی D3D12 متمرکز شود تا به ویندوز ۷ بپردازد. با این حال، مایکروسافت اظهار داشت که در حالی که این امر توسعه دهندگان را قادر می‌سازد از DX12 در ویندوز ۷ پشتیبانی کنند، بهترین عملکرد DX12 در ویندوز ۱۰ وجود خواهد داشت، چراکه به صورت پایه برای این نسخه از ویندوز طراحی شده است. شما همچنین نمی‌توانید ویژگی‌هایی همچون DXR که مخفف قابلیت DirectX Raytracing است را در ویندوز ۷ دریافت کنید.

با این حال، باید دانست که DirectX 12 تنها به ویندوز ۷ قدم می‌گذارد و اگر شما کاربر ویندوز ۸٫۰ یا ۸٫۱ هستید، بدانید که خبری از DirectX 12 برای این دو نسخه از ویندوز نیست.

در حال حاضر، بازی ورد آف وارکرافت تنها عنوان اعلام شده با پشتیبانی از DX12 در ویندوز ۷ است. با این حال، مایکروسافت گفته است که با چندین توسعه دهنده بازی همکاری می‌کند تا بازیهای D3D12 خود را به ویندوز ۷ بفرستند.

در مورد توسعه دهندگان پردازنده‌های گرافیکی که محبوب‌ترین آنها انویدیا و AMD هستند نیز باید بگوییم که هر دوی آنها گفته‌اند برای پشتیبانی و سازگاری کارت‌های گرافیک از DirectX 12 در ویندوز ۷، درایورهای نرم افزاری را ارائه خواهند کرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار × چهار =