آیا هنوز در حال اجرای ویندوز ۷ هستید؟ برای ارتقا به ویندوز ۱۰ آماده شوید

0

ویندوز ۷ بیشتر از یک دهه تحت پشتیبانی مایکروسافت بوده و حالا قرار است در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ از این پشتیبانی خارج شود. تا رسیدن این زمان، مایکروسافت قصد دارد تا کاربران ویندوز ۷ را ترغیب کند تا ویندوز سیستم خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. این کار قرار است یا ارسال یک نوتیفیکیشن به ویندوز آنها انجام پذیرد.

اگر شما کاربر ویندوز ۷ هستید، باید انتظا داشته باشید که از ماه آینده میلادی یک نوتیفیکیشن بر روی کامپیوتر شما ظاهر شود که از شما می‌خواهد به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنید. این یک یادآوری مودبانه است که شما می‌توانید انتظار داشته باشید در سال ۲۰۱۹ چندین بار آن را مشاهده کنید.

مایکروسافت می‌گوید که امید آن است که از نه ماه قبل یادآور شده باشد که ویندوز ۷ کاربران دیگر پشتیبانی نمی‌شود تا آنها زمان کافی برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی برای گذار به ویندوز ۱۰ را داشته باشند.

خبر خوب این است که شما می‌توانید به طور بالقوه تنها یک‌بار شاهد آن باشید. مایکروسافت می‌گوید یک گزینه وجود خواهد داشت که “دوباره به من اطلاع ندهد” نام دارد و کاربران با انتخاب آن می‌توانند دیگر شاهد این پیغام مایکروسافت نباشند.

به گفته مایکروسافت، در حال حاضر بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه در حال اجرا در ویندوز ۱۰ هستند. این شرکت در ابتدا امیدوار بود که در ۲ تا ۳ سال اول عرضه ویندوز ۱۰ به ۱ میلیارد کاربر فعال این نسخه ویندوز برسد، اما واقعیت این است که این کار کمی بلند پروازانه بود.

هنوز مشخص نیست که چند نفر هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند، اما داده‌های موجود حاکی از آن است که هنوز تعداد کاربران ویندوز ۷ خیلی زیاد می‌باشد. برای مثال، StatCounter نرخ کاربرد ویندوز ۷ را در بین سیستم‌های ویندوزی در حدود ۳۴ درصد نشان می‌دهد، که کم‌تر از ۵۵ درصد کاربران ویندوز ۱۰ است، اما بالاخره کاربران زیادی را شامل می‌شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 × 3 =