هیسپانو سویزا کارمن؛ ابرخودرو تمام الکتریکی در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

0

نمایشگاه خودرو ژنو محل خودنمایی برند‌های اروپایی است، از شرکت‌های مطرح و بزرگ گرفته تا شرکت‌های کمتر شناخته شده در قاره سبز، همگی به واسطه نزدیکی به قلب اروپا، سوئیس، در نمایشگاه بین‌المللی ژنو شرکت می‌کنند. شرکت اسپانیایی هیسپانو سویزا که در تولید خودرو‌های لاکچری تبحر دارد از آن برند‌هایی است که شاید در طول سال کمتر نام آن‌ها را بشنویم و فقط در نمایشگاه‌هایی مانند ژنو شاهد ارائه محصولات جدید آن‌ها هستیم. این شرکت اسپانیایی از کمی پیش‌تر به طرفداران خود قول رونمایی از یک مدل سوپرلاکچری در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ را داده بود و حال به قول خود عمل کرده است.

هیسپانو سویزا کارمن؛ ابرخودرو تمام الکتریکی در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

با افزایش روزافزون تولید خودرو‌های الکتریکی می‌توانیم بگوییم که این صنعت زودتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد به بلوغ کافی رسیده و حالا چند وقتی است که شاهد معرفی ابرخودرو‌های الکتریکی هستیم. هیسپانو سویزا کارمن – Hispano Suiza Carmen یکی از همان ابرخودرو‌های لاکچری الکتریکی است، این مدل با دیفرانسیل چرخ‌های عقب تولید شده و برای هر چرخ نیز یک پیشرانه الکتریکی در نظر گرفته شده است، دو پیشرانه الکتریکی این مدل در مجموع قدرت فوق‌العاده ۱۰۰۵ اسب بخار را تولید می‌کنند، با این وجود کارمن یکی از قدرتمندترین مدل‌های تمام الکتریکی بازار لقب می‌گیرد.

هیسپانو سویزا کارمن؛ ابرخودرو تمام الکتریکی در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

موتور‌های الکتریکی توسط باتری T شکلی که در قسمت عقب سقف خودرو (به اصطلاح ستون فقرات خودرو) قرار گرفته است تامین می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های مثبت کارمن آن است که تنها با یک بار شارژ می‌تواند ۴۰۰ کیلومتر را طی کند. مدل کارمن در کمتر از سه ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ثانیه می‌رسد، نهایت سرعت این مدل نیز به صورت الکترونیکی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

به طور معمول تمام ابرخودرو‌های فعلی از دیفرانسیل چهار چرخ بهره می‌برند، این امر موجب می‌شود تا در سرعت بالا و پیچ و خم‌های جاده تعادل خودرو بهتر حفظ شود، اما کارمن از دیفرانسل چرخ‌های عقب استفاده می‌کند و تنها ۱۶۹۰ کیلوگرم وزن دارد، البته یک تن و ۶۹۰ کیلوگرم، وزن کمی نیست، اما کارمن نسبت به مدل‌های تسلا S و پورشه پانامرا توربو S هیبریدی با ۲.۵ تن وزن، یک ابرخودرو سبک محسوب می‌شود.

هیسپانو سویزا کارمن؛ ابرخودرو تمام الکتریکی در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

به گفته مسئولین شرکت هیسپانو سویزا در این مدل از قطعات الکتریکی استفاده شده تا تعادل عقب خودرو حفظ شود، همچنین با تقسیم درست قدرت میان چرخ‌های عقب، تعادل خودرو در پیچ و خم‌های جاده حفظ می‌شود و خریداران نگرانی از این بابت نداشته باشند.

هیسپانو سویزا تنها ۱۹ نسخه از کارمن را تولید می‌کند، قیمت پایه این مدل از ۱.۵ میلیون یورو آغاز می‌شود و عرضه آن در سال آینده میلادی انجام می‌شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 5 =