مدیاتک هم پردازنده ۵G مبتنی بر فرآیند ۷ نانومتری ارائه می‌کند

0

کوالکام با چیپ مودم اسنپدراگون ایکس ۵۰ و هواوی با چیپ مودم Balong 5000 تکنولوژی نسل جدید ارتباطی یعنی ۵G را به پردازنده‌های اسنپدراگون ۸۵۵ و کیرین ۹۸۰ آورده‌اند. اکنون خبر رسیده که مدیاتک هم که یکی از شرکت‌های بزرگ تولید کننده پردازنده است، قصد دارد پردازنده مبتنی بر شبکه ۵G را ارائه نماید.

مدیاتک این پردازنده را در اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد کرد و آن را طی فرآیند ۷ نانومتری به تولید انبوه خواهد رساند. مدیران شرکت مدیاتک، جزئیات بیشتری را از این پردازنده تازه خود اعلام نکرده‌اند، اما آنها می‌گویند که عملکرد این پردازنده بهتر از چیپ‌ست هلیو پی ۹۰ (تراشه ۱۲ نانومتری با دو هسته پردازشی Cortex-A75 و شش هسته پردازشی Cortex-A55 ) خواهد بود.

مدیاتک در حال حاضر دارای تراشه مودم هلیو M70 است که طی فرآیند ۷ ناومتری و در شرکت معروف TSMC تایوان ساخته می‌شود. این چیپ مودم، یک مودم all-in-one است که شبکه‌های ۲G تا ۵G را پوشش می‌دهد. در حال حاضر مشخص نیست که پردازنده جدید ۵G مدیاتک مبتنی بر مودم هلیو M70 است یا اینکه تکنولوژی ۵G را به صورت آنبورد و به عبارتی مستقل ارائه خواهد کرد. در هر صورت این پردازنده در سال ۲۰۲۰ در گوشی‌های هوشمند رویت خواهد شد.

قبلا، این شرکت تایوانی اعلام کرده است که در حال کار بر روی یک چیپ‌ست مبتنی بر هسته پردازشی Cortex-A76 شرکت آرم است. به نظر می‌رسد مدیاتک به پردازنده جدید خود اشاره داشته باشد که اکنون مشخص شده یک پردازنده ۵G است.

با این حال ما منتظر رونمایی مدیاتک از این پردازنده جدید می‌مانیم تا ببینیم این شرکت تایوانی چه چیزی را برای دیوایس‌های هوشمند ۵G ارائه خواهد کرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار + 3 =