خودروی تمام الکتریکی پورشه ماکان سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود

0

پورشه جزئیات برنامه‌های آینده خود را برای خودرو ماکان توضیح داده است. طبق این برنامه‌ در سال ۲۰۲۱ نسل دوم این خودرو به یک خودروی الکتریکی تبدیل خواهد شد. این سازنده آلمانی اعلام کرده است که فروش مدل فعلی بنزینی این خودرو در کنار مدل الکتریکی آن به مدت نامعلومی ادامه خواهد یافت. این خبر توسط یکی از سخنگویان این شرکت تائید شده است.

این سخنگو مدت زمانی که این دو مدل خودرو قرار است در کنار یکدیگر همزیستی کنند را فاش نکرد و او در این باره گفت: «مطمئنا یک جابه‌جایی و گذر کردن از یک مدل به مدل دیگر وجود خواهد داشت اما هنوز زمان آن مشخص نشده است.»

خودروی تمام الکتریکی پورشه ماکان سال 2021 وارد بازار می‌شود

تصمیمی که برای ادامه تولید خودروی بنزینی ماکان گرفته شد بر اساس نگرانی‌هایی بود که مسئولان این شرکت درباره بازار فروش داشتند. به عقیده آن‌ها هنوز بازار فروش آماده تغییر ناگهانی به خودروهای برقی نیستند و همچنین ماکان فروش بسیار خوبی در بازار دارد و سود خوبی برای شرکت پورشه به همراه داشته است.

خودروی تمام الکتریکی پورشه ماکان سال 2021 وارد بازار می‌شود

پورشه گفت: «حرکت به سوی عرضه مدل کاملا الکتریکی برای بازارهای خاص مناسب است، اما به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و سایر موانع، هنوز این کار در بازارهای دیگر امکان پذیر نیست. ما به طور مداوم این وضعیت را نظارت می‌کنیم و می توانیم بر اساس آن به این گونه مسائل واکنش نشان دهیم.»

خودروی تمام الکتریکی پورشه ماکان سال 2021 وارد بازار می‌شود

به منظور اجتناب از داشتن دو مدل متفاوت در یک قسمت، پورشه قصد دارد هر دو مدل بنزین و الکتریکی ماکان دارای شباهت ظاهری و داخلی باشند. انتظار می‌رود آئودی نیز همین مسیر را برای نسل بعدی Q5 در نظر بگیرد. عرضه خودروی برقی ماکان برای سال ۲۰۲۱ به عنوان سومین خودروی الکتریکی تجاری پس از Taycan و Taycan Sport Turismo برنامه ریزی شده است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک × چهار =