بازی Horizon Zero Dawn بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش رفته است

0

کمپانی گوریلاگیمز یکی از شرکت‌های قدیمی و قدرتمند در حوضه ساخت بازی‌های رایانه‌ای است که گیمر‌ها این شرکت را با سری بازی‌های موفق Killzone می‌شناسند. اما این شرکت بر خلاف شرکت‌های رقیب خود که ترجیح میدهند روی عناوین موفق خود کار کنند و ریسک ساخت بازی با داستان جدیدی را نمی‌پذیرند، بازی جدیدی با عنوان Horizon Zero Dawn را دو سال قبل برای PS4 در سراسر دنیا منتشر کرد.

این عنوان که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، از نظر بسیاری از گیمر‌ها دارای بهترین شخصیت بین بازی‌های هم نسل خود است. داستان این عنوان درباره دختری است که در ذهنش سوالات متعددی دارد و برای جواب دادن به آن سوالات دست به هر کاری می‌زند. ماجراجویی در این عنوان هنگامی آغاز می‌شود که شخصیت اصلی بازی دستگاهی پیدا می‌کند که به وسیله آن می‌تواند صحنه‌هایی را ببیند که سایر شخصیت‌های بازی توانایی دیدن آن‌ها را ندارند.

جدا از طراحی بسیار زیبای شخصیت‌ها در این عنوان، داستان بازی برای کاربر به قدری جذاب است که هر چه در داستان اصلی بازی پیشرفت کند باز هم دست از مسیر اصلی برنمی‌دارد و به ماموریت‌های متفرقه نمی‌پردازد. این عنوان در دنیایی بین حال و آینده جریان دارد که در آن گیمر به جنگل و بیابان، دریا و خشکی، شب و روز برمی‌خورد که هر کدام از این محیط‌ها دارای شرایطی خاص هستند.

بخوانید؛

در داستان این عنوان خبری از سلاح گرم نیست و شخصیت بازی تیر و کمانی حمل می‌کند که دارای قابلیت‌های متنوعی است. همچنین در این بازی ربات‌هایی به شکل دایناسور وجود دارند که علاوه بر مبارزه با آن‌ها می‌توان با هک کردنشان ارتش کوچکی ساخت و از آنها استفاده کرد.

پس از دو سال از انتشار عنوان Horizon Zero Dawn برای کنسول PS4، امروز گزارشی از فروش این بازی توسط مدیر عامل شرکت Guerrilla Games که مسئولیت ساخت و انتشار آن را بر عهده داشته، منتشر شد.

به گفته مدیر عامل این شرکت، برخلاف انتظار سازندگان عنوان Horizon Zero Dawn توانست در سراسر دنیا فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای داشته باشد و بین کاربران جایگاه بسیار خوبی را کسب کند، اما از نظر توسعه دهندگان، این عنوان هنوز هم می‌تواند پیشرفت کند و فروش بالاتری داشته باشد.به هر حال این آمار توسط شرکت سازنده ارائه شده است و شرکت سونی هنوز صحت آن را تایید نکرده است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

11 − 10 =