شاسی بلند مرسدس AMG GLE 53 4matic هیبرید رونمایی شد

0

اولین شاسی‎بلند مرسدس‎بنز در اواخر دهه ۹۰ میلادی با نام M یا ML کلاس متولد شد. در آن دوران طرفداران سرسخت مرسدس‎بنز از اینکه این برند اصالت خود را از دست داده، ابراز ناراحتی کردند. اما با گذشت حدود ۲۰ سال از آن زمان، این شرکت در تولید انواع خودرو‌های شاسی‌بلند کوچک و بزرگ پر‌طرفدار تبهر پیدا کرده و بخش زیادی از فروش خود را مدیون این کلاس از محصولاتش است.

شاسی بلند مرسدس AMG GLE 53هیبرید رونمایی شد

مرسدس ML در نسل‌های بعدی دائماً دچار ارتقاء چه در بحث توانایی‌های آفرود و چه در امکانات و تجهیزات رفاهی شد. تا جایی که این خودرو رقیب بسیاری از شاسی‌بلند‌های اصیل‌تر و با سابقه‌تر در این کلاس شد. بعد‌ها بی‌ام‌و به دلیل تشابه نام M این خودرو با نام فاز اسپرت محصولات این شرکت یعنی M پاور، از مرسدس‌بنز شکایت کرد و در نهایت سال ۲۰۱۵، نام کلاس ML به GLE تغییر یافت.

حال به تازگی دومین نسل GLE (چهارمین نسل ML) به عنوان یک شاسی‌بلند فوق‌لوکس با قابلیت‌های ویژه در سفر‌های خارج جاده و آفرود به بازار عرضه شده است. دور از انتظار نیست که مدت کوتاهی پس از عرضه نسخه استاندارد این خودرو، AMG نیز نسخه‌های تقویت شده از آن را ارائه کند. اولین GLE AMG، اما GLE 53 نام دارد که مجهز به سیستم پیشرفته چهارچرخ متحرک این شرکت با پسوند ۴matic پلاس است. این خودرو از جمله اولین نمونه‌های سنت‌شکنی AMG در استفاده از تکنولوژی هیبریدی در محصولات اسپرت این شرکت محسوب می‎شود.

شاسی بلند مرسدس AMG GLE 53هیبرید رونمایی شد

مرسدس AMG GLE 53 مجهز به یک پیشرانه ۳.۰ لیتری ۶ سیلندر خطی بوده که با کمک یک موتور برقی مجموع توان ۴۳۵ اسب‌بخار را تولید می‎کند. انتقال این نیروی عظیم توسط یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک صورت می‌پذیرد تا GLE 53 قابلیت دستیابی به شتاب صفر تا صد ۵.۳ ثانیه‌ای را داشته باشد و حداکثر سرعت آن نیز به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شود.

این خودرو به صورت استاندارد با سیستم تعلیق بادی تطبیق‌پذیر بسیار پیشرفته‌ای عرضه می‎شود که قابلیت تبدیل از یک خودروی اسپرت کم ارتفاع و چسبنده به خودرویی خانوادگی و با سواری نرم و راحت را دارد. برای این خودرو چندین حالت رانندگی در نظر گرفته شده که شامل Comfort (راحت)، Sport ،Sport + ،Trail، Sand و Alter می‎شود که سه حالت آخر برای رانندگی در شرایط خارج جاده‌ای یا عبور از موانع مرتفع است.

در ادامه تصاویر مربوط به اتومبیل Mercedes AMG GLE 53 4matic را مشاهده می‌کنید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه + 11 =