هولولنز ۲ و Azure Kinect مایکروسافت در MWC 2019 رونمایی شدند

0

به زمان برگزاری کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه MWC 2019 بارسلونا رسیدیم، این شرکت بر خلاف شیائومی، هواوی و نوکیا قصد معرفی هیچ تلفن هوشمند را ندارد، اما محصولات جدید و جذابی توسط مایکروسافت معرفی شد که بخش اعظمی از زندگی انسان را تغییر می‌دهند.

اولین محصولی که مایکروسافت به معرفی آن پرداخت Azure Kinect نام دارد. این دستگاه را می‌توان یک دوربین مراقبتی هوشمند نامید. Azure کینکت از آخرین سنسور‌های هوش مصنوعی مایکروسافت شامل سنسور زمان پرواز عمیق مایکروسافت است که در هدست واقعیت مجازی HoloLens 2 نیز مورد استفاده قرار گرفته و از مجموع ۷ میکروفون برای تشخیص اهداف دیداری و گفتاری رایانه‌ای تشکیل شده است. همچنین یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی رنگی به همراه یک دوربین ۱ مگاپیکسلی برای عمق تصویر نیز قطعات تشکیل دهنده کینکت Azure هستند.

هولولنز 2 و Azure Kinect مایکروسافت در MWC 2019 رونمایی شدند

همانطور که گفته شد این کینکت از یک سیستم هوش مصنوعی بسیار پیشرفته بهره می‌برد که می‌تواند همه اشیاء یا انسان‌ها را در محیط تشخیص دهد. یکی از کاربرد‌های این کینکت در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی یا توان بخشی است، به طور مثال زمانی که در یک مرکز توان بخشی یا بیمارستان، یک بیمار در حال حرکت تعادل خود را از دست می‌دهد و به زمین می‌افتد کینکت Azure سریعا پرستاران را خبر خواهد کرد.

هولولنز 2 و Azure Kinect مایکروسافت در MWC 2019 رونمایی شدند

این سیستم به قدری پیشرفته است که حتی می‌تواند از دست دادن تعادل را پیش‌بینی کند و قبل از حادثه وضعیت را به پرستاران اعلام کند. همین سیستم در محیط‌های کاری نیز می‌تواند از وقوع حوادث مختلف مانند سقوط مصالح جلوگیری کند. کینکت Azure در حدود ۳۹۹ دلار قیمت دارد.

مایکروسافت در بخش دوم کنفرانس خود به معرفی هدست واقعیت مجازی هولولنز ۲ – HOLOLENS 2 پرداخت. این هدست واقعیت مجازی از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۰ استفاده می‌کند و مایکروسافت کاربرد‌های فراوانی برای آن تدارک دیده است. این هدست در وهله اول شخص کاربر، دستان و چشمان او را شناسایی می‌کند و در ادامه با استفاده از این عناصر بسته به نوع استفاده، ویژگی‌های خود را اجرایی می‌کند.

این هدست برای انجام کار‌های روزانه مانند چک کردن ایمیل، برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان کاربرد دارد. همچنین با استفاده از افکت‌های گرافیکی این هدست می‌توانید عملکرد خود در کار را پیشرفت دهید. مایکروسافت اعلام کرده که تلاش خود را انجام داده تا این هدست به راحتی بر روی سر و چشم قرار بگیرد. این سیستم با استفاده از معماری گرافیکی جدید، تصاویر باکیفیت‌تری نسبت به نسل قبلی خود را ارائه می‌دهد. این هدست ۳۵۰۰ دلار قیمت دارد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو + سیزده =