نسل دوم مودم ۵G کوالکام با نام اسنپدراگون ایکس ۵۵ پرده‌برداری شد

0

صنعت گوشی‌های هوشمند در حال حاضر در حال جنون است، چرا که ما منتظر راه‌اندازی اولین تلفن‌هایی هستیم که با تکنولوژی ۵G همراه خواهند شد. پردازنده اسنپدراگون ۸۵۵ کوالکام که به مودم اسنپدراگون ایکس ۵۰ این شرکت مجهز است، گوشی‌های ۵G را ساپورت می‌کند. در حال حاضر کوالکام رقیبی در این حوزه ندارد و سفارشات برای پردازنده و مودم ۵G خود را دریافت می‌کند اما این دلیل نمی‌شود که کوالکام سکون را برای خود انتخاب کند و به همین خاطر امروز از نسل دوم مودم ۵G خود با عنوان اسنپدراگون ایکس ۵۵ – Snapdragon X55 پرده برداری نموده است.

رونمایی از نسل دوم مودم ۵G به این معناست که کوالکام نمی‌خواهد کوچکترین رقیبی را در کنار خود ببیند و می‌خواهد یکه تاز این صنعت باشد. بنابر گفته‌های کوالکام، مودم اسنپدراگون ایکس ۵۵ در اواخر سال ۲۰۱۹ در گوشی‌های هوشمند یافت خواهد شد اما آشکار است که تولیدکنندگان در حال حاضر در حال آزمایش دیوایس‌های جدید خود با این مودم هستند. چیپ مودم جدید کوالکام نسبت به مودم ایکس ۵۰ که سال گذشته معرفی شده بود، پیشرفت‌هایی را داشته که یکی از آنها افزایش چشمگیر سرعت دانلود این مودم است. اسنپدراگون ایکس ۵۵ سرعت دانلود ۷ گیگابیت در ثانیه را ارائه می‌کند، این در حالی است که سرعت نسل اول مودم کوالکام حداکثر
۴٫۵ گیگابیت در ثانیه می‌باشد. این مسئله نشان می‌دهد که تکنولوژی ۵G به مرور زمان پیشرفت خواهد کرد و جای پیشرفت بالایی را نیز دارد. البته هواوی هم به تازگی یک مودم ۵G را با عنوان Balong 5000 را معرفی کرده که سرعت دانلود ۶٫۵ گیگابیت در ثانیه را ارائه می‌نماید و بدین ترتیب در پشت سر کوالکام قرار خواهد داشت.

نسل دوم مودم 5G کوالکام با نام اسنپدراگون ایکس 55 پرده‌برداری شد

در اسنپدراگون ایکس ۵۵ همه چیز به فناوری ۵G خلاصه نمی‌شود و بهبودهایی در اتصال‌های ۴G LTE و ۳G به وجود آمده است. این مودم از Category 22 LTE پشتیبانی می‌کند که می‌تواند سرعت دانلود در این مودم در شبکه LTE را به ۲٫۵ گیگابیت در ثانیه برساند. مودم جدید همچنین از اشتراک طیف پویا بین ۴G و ۵G باند پشتیبانی خواهد کرد. این به هر دو ارائه دهنده شبکه کمک خواهد کرد هنگام استقرار فن آوری جدید، کاربران یک تجربه کاربری بی نظیر را داشته باشند.

سرعت دانلود ۷GPS بیشتر از آن چیزی است که در تلفن همراه مورد نیاز است اما مودم جدید نه تنها برای گوشی‌های هوشمند بلکه برای ارائه ۵G به چندین دستگاه مانند روتر بی سیم، لپ تاپ‌ها، تبلت‌ها و همچنین «دستگاه‌های واقعیت افزوده و مجازی» مانند هدست‌های واقعیت مجازی که نیاز به پهنای باند بالا دارند، مناسب خواهد بود. اسنپدراگون ایکس ۵۵ با یک ماژول آنتن ۵G mmWave همراه خواهد شد که پیشرفت‌هایی را به همراه خواهد داشت. ماژول آنتن قابلیت های مودم جدید را بهبود می‌بخشد و همچنین باعث افزایش کارایی و از بین رفتن محدودیت‌های طراحی خواهد شد. بدین ترتیب ظاهر گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اتصال ۵G شیک‌تر خواهد شد و همچنین عمر باتری آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد و نگرانی از بابت داغ شدن بیش از حد آنها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هفت − 7 =