اسنپدراگون ۷۱۲ با فرکانس بالاتر و ساپورت شارژ سریع نسخه ۴٫۰ پلاس معرفی شد

0

کوالکام بعد از معرفی اسنپدراگون ۸۵۵ که قرار است پرچمداران سال ۲۰۱۹ را پوشش دهد، از پردازنده اسنپدراگون ۷۱۲ که جانشین اسنپدراگون ۷۱۰ محسوب می‌شود، نیز رونمایی به عمل آورد. این پردازنده یک پیشرفت کوچک نسبت به نسل قبلی خود دارد و تغییرات همه جانبه‌ای را به خود ندیده است. اسنپدراگون ۷۱۲ همانند اسنپدراگون ۷۱۰ طی فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود و از هشت هسته پردازشی بهره می‌برد که البته این بار فرکانس کاری آن کمی بیشتر شده است. این مسئله برای حوزه گیم گوشی‌های میان رده مثبت ارزیابی می‌گردد.

همانگونه که در بالا بدان اشاره داشتیم، هسته‌های پردازشی اسنپدراگون ۷۱۲ این‌بار در فرکانس بالاتری فعالیت می‌کنند و به واقع هشت هسته پردازشی Kryo 360 با سرعت ۲٫۳ گیگاهرتزی فعالیت خواهند کرد، این در حالی است که اسنپدراگون ۷۱۰ در فرکانس کاری ۲٫۲ گیگاهرتزی کار می‌کند. همچنین در اسنپدراگون ۷۱۲ فناوری شارژ سریع ارتقا یافته و از نسخه ۴٫۰ به نسخه ۴٫۰ پلاس رسیده است که مطمئنا مدت زمان شارژ شدن دستگاه را سریعتر می‌نماید. جدا از این، با توجه به تکنولوژی TrueWireless Stereo Plus و Broadcast Audio، صدای دریافتی از طریق بلوتوث بهتر از سلف این پردازنده خواهد بود.

مشخصات / پردازندهاسنپدراگون ۷۱۲اسنپدراگون ۷۱۰
فرآیند ساخت۱۰ نانومتر FinFET۱۰ نانومتر FinFET
پردازندههشت هسته‌ پردازشی Kryo 360
با فرکانس کاری ۲.۳ گیگاهرتزی
هشت هسته‌ پردازشی Kryo 360
با فرکانس کاری ۲.۲ گیگاهرتزی
گرافیکآدرنو ۶۱۶آدرنو ۶۱۶
دوربینتا ۲۰ مگاپیکسل دوگانه
تا ۳۲ مگاپیکسل تک‌گانه
تا ۲۰ مگاپیکسل دوگانه
تا ۳۲ مگاپیکسل تک‌گانه
مودماسنپدراگون X15
دانلود ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه (Cat. 15)
آپلود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه (Cat. 13)
اسنپدراگون X15
دانلود ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه (Cat. 15)
آپلود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه (Cat. 13)
شارژ سریع نسخه ۴٫۰ پلاس نسخه ۴٫۰

تراشه گرافیکی اسنپدراگون ۷۱۲ نسبت به اسنپدراگون ۷۱۰ ثابت مانده و همان آدرنو ۶۱۶ می‌باشد و پردازشگر سیگنال دیجتال نیز همان Hexagon 685 است. همانطوری که در جدول هم قابل مشاهده است، سرعت دانلود هر دو پردازنده ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه است و سرعت آپلود هم حداکثر به ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. ساپورت دوربین نیز در هر دو پردازنده یکسان است و در دوگانه به ۲۰ مگاپیکسلی و در تک گانه به ۳۲ مگاپیکسلی محدود می‌شود و این مسئله در کنار پردازشگر سیگنال تصاویر Spectra 250 ISP قرار دارد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

بیست − 3 =