خودروهای اسپرت بیشتری از تویوتا در راه هستند

0

با محصولات جدید هیجان انگیز مانند Supra، Yaris GRMN و Corolla Hatchback در حال حاضر در بحث فروش، تویوتا امیدوار است که تصویر خود را از یک برند خسته کننده و قابل اعتماد به نام تجاری جوان پسند و مدرن تغییر دهد. این یک روند آهسته است که احتمالا حداقل چند سال طول خواهد کشید، اما خوشبختانه احتمالا این بدان معنی است که دو ماشین اسپرت دیگر با یک لوگوی تویوتا در راه هستند.

در حال حاضر هیچ چیز نمی‌تواند تایید شود، اما رئیس شرکت تویوتا در مورد امکان اضافه شدن خودروها ریسینگ بیشتر به سبد محصولات این شرکت خبر داده است. اکیو تویودا، مدیرعامل شرکت تویوتا، در نمایشگاه بین المللی خودروهای آمریکای شمالی که با نام نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ شناخته می‌شود، عنوان داشت که سوپرا احتمالا آخرین خودروی اسپرت ارائه شده از تویوتا در سال‌های آتی نخواهد بود.

وی گفت:

خودروهای شاسی بلند خوب هستند اما در پایان روز آیا چیزی بهتر از یک ماشین اسپرت دیفرانسیل عقب وجود دارد؟ من امیدوارم که این آخرین خودروی اسپرتی نباشد که در آینده از ما مشاهده می‌کنید. وی این سخنان را به مدت کوتاهی از پرده برداری از خودروی اسپرت سوپرا به زبان آورد.

در ماه‌های اخیر شایعاتی در مورد جانشینی بالقوه خودروهای اسپرت Celica و MR2 شنیده‌ایم، اما احتمال دارد تویوتا خودروی اسپرت خود را با نسخه های جی تی از جی تی ۸۶، یاریس و کورلا هاچ بک همراه سازد. اعتقاد بر این است خودروی اسپرت جدید تویوتا با یک موتور هیبریدی ۲٫۰ لیتری توربو با قدرت ۲۵۰ اسب بخار (۱۸۶ کیلووات) همراه شود.

اگر واقعا تویوتا به فکر افزایش خودروهای اسپرت در سبد محصولات خود باشد، ماه به زودی باید خودروهای جدید این شرکت را در بازار ببینیم. تویوتا اکنون دارای پلتفرم ماژولار TNGA است که سبب توسعه بدنه‌های جدید با پارامترهای عملکردی مختلف و مهم می‌شود که به طور قابل‌توجهی آسان‌تر از قبل است. با پلتفرم TNGA، تویوتا امیدوار است که بتواند زمان توسعه محصولات خود را تا حدود زیادی کاهش دهد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 − 11 =