کارت گرافیک GeForce GTX 1660 Ti در ۲۶ بهمن ماه رونمایی می‌شود

0

سری محصولات GeForce RTX شرکت انویدیا در حال حاضر از نظر عملکرد و بسیاری از ویژگی‌ها، بهترین کارت گرافیک در بازار می‌باشند، صد البته که گران هم هستند. در اینجا باید بگوییم که اگر فناوری رهگیری پرتو برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید خوشحال باشید که انویدیا می‌خواهد کارت گرافیک‌های جدید از سری GTX را بدون این فناوری و با قیمت ارزان‌تر روانه بازار کند.

یک منبع گزارش داده که کارت گرافیک جدید انویدیا با عنوان GeForce GTX 1660 Ti با قیمت ۲۷۹ دلار در تاریخ ۱۵ فوریه – ۲۶ بهمن ماه برای خرید در دسترس خواهد بود. همچنین در ماه مارس این کارت گرافیک بصورت عمده با قیمت ۲۲۹ دلار عرضه خواهد شد. علاوه بر این به همراه این کارت گرافیک، گرافیک GeForce GTX 1650 نیز در دسترس قرار خواهد گرفت و قیمت آن نیز حدود ۱۷۹ دلار تعیین شده است.

این منبع، مشخصات فنی این دو کارت گرافیک را مشخص نکرده، ولی با توجه به شایعات قبلی، GeForce GTX 1660 Ti دارای یک GPU TU116 با ۱۵۳۶ هسته کودا و ۶ گیگابایت حافظه GDDR6 است. این کارت گرافیک باس رابط ۱۹۲ بیتی را ارائه می‌کند. جهت یادآوری کارت گرافیک GeForce RTX 2060 که به تازگی رونمایی شده، دارای ۱۹۲۰ هسته کودا همراه با ۶ گیگابایت حافظه GDDR6 است.

همانطوری که در بالا بدان اشاره داشتیم، کارت‌های گرافیک سری GTX برای ارائه یک گزینه مقرون به صرفه به کاربران ارائه می‌شوند، برای کاربرانی که فناوری پیشرفته رهگیری پرتو و DLSS برای آنها بی اهمیت است.

جالب توجه است که این منبع می‌گوید انویدیا همچنان به فروشندگان GeForce GTX 1050 Ti خود را عرضه می‌کند. این کارت گرافیک دو سال پیش و با قیمت ۱۳۹ دلار عرضه شد، هرچند که در حال حاضر به طور معمول با قیمت ۱۶۹ دلار تا ۱۸۹ دلار به فروش می‌رسد. البته انویدیا قصد دارد قیمت این گرافیک را کاهش دهد تا بتواند قیمت آن را رقابتی نگه دارد، چراکه به زودی GeForce GTX 1650 با قیمت ۱۷۹ دلار عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است که موارد بالا تایید شده نیست و انویدیا هیچگونه تاییدی برای موارد عنوان شده در بالا ارائه نکرده است. پس باید صبر کنیم و ببینیم تا چه میزان گفته‌های بالا به واقعیت نزدیک می‌شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

نوزده − 5 =