AOC دو مانیتور جدید مبتنی بر G-Sync و FreeSync 2 HDR معرفی کرد

0

AOC امروزه سری مانیتورهای گیمینگ Agon 3 را با دو مدل جدید، یکی با پشتیبانی از G-Sync انویدیا و با نام (AG273QCG) و دیگری با پشتیبانی از FreeSync 2 HDR شرکت AMD و با نام (AG273QCX) عرضه کرد.

هر دوی این مانیتورها، دارای نمایشگر ۲۷ اینچی هستند که هر یک با وضوح ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسلی (QHD) در یک پنل منحنی خدمت می‌کنند و هر دو از محتوای HDR پشتیبانی می‌نمایند. با این حال، چندین تفاوت کلیدی وجود دارد.

مانیتور مبتنی بر G-Sync توسط یک پنل TN ساخته شده است و نرخ به روزرسانی تصاویر ۱۶۵ هرتزی را ارائه می@کند، در حالی که نمایشگر مبتنی بر FreeSync با استفاده از پنل VA و با نرخ تجدید ۱۴۴ هرتزی تولید گشته است.

ما نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم که کدامیک از این دو بهتر هستند، چراکه هنوز قابلیت آزمایش عملی آنها وجود ندارد اما به عنوان یک قاعده کلی پنل IPS از دو پنل بالا در کیفیت تصویر بهتر عمل می‌کند ولی پنل TN سرعت به روزرسانی تصاویر را بهتر ارائه می‌نماید و پنل VA که داستان خود را دارد. بنابراین از لحاظ کیفیت تصویر، رابطه ریاضی IPS> VA> TN حاکم است.

اما از منظر زاویه دید، دو مانیتور با هم متمایز هستند، به نحوی که مانیتور AG273QCX زاویه دید گسترده‌تر و به طور خاص ۱۷۸ درجه (افقی و عمودی) ارائه می‌دهد، در حالی که مانیتور AG273QCG زاویه دید ۱۷۰ درجه عمودی و ۱۶۰ درجه افقی را عرضه می‌کند. در نهایت باید بگوییم که این دو مانیتور جدید AOC دارنده روشنایی ۴۰۰ نیست هستند.

هر کدام از این مانیتورها ویژگی‌های خود را دارند که باعث می‌شوند برای کاربران جذاب باشند. به طور کلی مانیتورهای مبتنی بر G-Sync انویدیا بسیار محبوب‌تر از مانیتورهای مبتنی بر FreeSync ای ام دی هستند اما قیمت بالاتری را نیز بر خود دارند.

قیمت مانیتور AG273QCG (G-Sync) در فروشگاه Newegg حدود ۶۴۹٫۹۹ دلار است و قیمت مانیتور AG273QCX (FreeSync 2 HDR) ارزان‌تر و به عبارتی در حدود ۴۹۹ دلار و در فروشگاه آمازون در دسترس است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

چهار × یک =