کادیلاک از نخستین کراس اوور تمام الکتریکی خود در دیترویت ۲۰۱۹ پرده برداشت

0

کمپانی کادیلاک، نخستین خودروی تمام الکتریکی‌اش را در قالب یک کراس‌اوور جدید و شیک در نمایشگاه خودروی دیترویت (۲۰۱۹ Detroit Auto Show) پرده برداری کرد.

کادیلاک به دنبال نمایش XT6 مدل ۲۰۲۰ ، اولین شاسی‌بلند تمام الکتریکی خود را به نمایش گذاشت.

این خودرو روی پلتفرم خودروهای جدید جنرال موتورز سوار است و تاکنون نامی برایش انتخاب نشده است. سراسر نمای جلوی خودرو با یک جلو پنجره بزرگ محصور شده که از طرفین به دریچه‌های هوای مثلثی ختم می‌شود.

این ظاهر مشخص نیز تا نمای عقب نیز ادامه یافته و ما شاهد یک درب موتور حجاری شده، بدنه‌ای پرچین و قوس و خطوط شانه‌ای هستیم. طراحان خودرو دستگیره‌های در را نیز مخفی کرده و بدنه‌ای عاری از جزئیات و تمیز ارائه کرده‌اند.

کادیلاک بسیاری از جزئیات این خودرو را مخفی نگه داشته است، اما می‌توان یک شیشه جلوی فانتزی متصل به سقف پانورامیک را در این خودرو تشخیص داد. از دیگر ویژگی‌های ظاهری این خودرو می‌توان به روکش‌های پلاستیکی، چرخ‌های آلیاژی بزرگ و ستون‌های عقب مشخص از دیگر ویژگی‌های این خودرو هستند.

علاوه بر تمام الکتریکی بودن، کراس‌اوور جدید کادیلاک نیز باید دارای عملکرد مستقل بالاتری نیز باشند. ما قادر بودیم چیزی به نام “حالت گاردین” را در صفحه نمایش در یکی از عکس‌های منتشره ببینیم (در عکس زیر)، که نشان می‌دهد این خودرو کادیلاک دارای فناوری خودران سطح ۴ است که این سطح بیانگر آن است که بسیاری از موارد در هنگام رانندگی بدون دخالت راننده میسر خواهد بود. خودران سطح ۴ در واقع پایین‌تر از خودران سطح ۵ قرار دارد. خودران سطح ۵ در واقع رانندگی کامل بدون راننده را میسر می‌سازد.

تصمیم رونمایی از این کراس‌اوور الکتریکی در دیترویت چندان هم اتفاقی نیست، زیرا جنرال موتور اعلام کرده که کادیلاک پیشگام و طلایه‌دار این شرکت برای حرکت به سوی الکتریکی‌ها ست.

درماه نوامبر سال ۲۰۱۷، جنرال موتورز اعلام کرد که ۱۱ خودرو را براساس معماری و زبان طراحی جدیدش تولید خواهد کرد که در میان آنها می‌توان ساب‌کامپکت‌های لوکس، کراس‌اوورهای لوکس سایز متوسط و کراس‌های لوکس بزرگ را مشاهده کرد. از طرفی ما منتظر یک لوکس کوتاه سقف در رده کوپه‌های قد بلند هستیم.

کادیلاک سال‌هاست که یکی از برندهای زیر مجموعه جنرال موتورز محسوب می‌شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

شانزده − یک =