اسنپدراگون ۶۷۵ در آنتوتو نمره بالاتری را نسبت به اسنپدراگون ۷۱۰ کسب کرد

0

در ماه اکتبر سال گذشته، کوالکام از پردازنده میان رده اسنپدراگون ۶۷۵ رونمایی کرد که این پردازنده طی فرآیند ۱۱ نانومتری ساخته می‌شود. این چیپ که به گوشی‌های میان رده قدرت خواهد داد، اکنون در بنچمارک مشهور آنتوتو نمایان شده است.

این پردازنده در آنتوتو نمره کلی ۱۷۴۴۰۲ را کسب نموده که در مقایسه با نمره ۱۵۰۰۰۰ پردازنده اسنپدراگون ۶۷۰ بسیار بیشتر و از پردازنده اسنپدراگون ۷۱۰ هم که طی فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود و در آنتوتو نمره ۱۷۰۰۰۰ را اخذ نموده، بهتر عمل کرده است.

پردازنده اسنپدراگون ۶۷۵ که کوالکام از آن با عنوان پلتفرم موبایلی اسنپدراگون ۶۷۵ یاد می‌شود، یکی از پردازنده‌های هشت هسته‌ای کوالکام است که شامل دو هسته پردازشی Cortex A76 است که در فرکانس کاری ۲٫۰ گیگاهرتزی و شش هسته پردازشی Cortex A55 که در فرکانس کاری ۱٫۷۸ گیگاهرتزی فعالیت می‌کند. این پردازنده در کنار خود تراشه گرافیکی آدرنو ۶۱۲ را دارد که این تراشه گرافیکی از API‌های ویژوال مانند OpenGL ES 3.2، Open CL 2.0، Vulkan و همچنین DirectX 12 پشتیبانی می‌کند. به طور خاص برخی مشخصات پردازنده‌های پرچمدار را می‌توان در این پردازنده رده متوسط مشاهده کرد.

علاوه بر این، گفته شده که این پردازنده همچون پردازنده‌های کیرین هواوی به فناوری شتاب دهنده گرافیکی مجهز است که عملکرد مثبت گوشی مجهز به خود در هنگام بازی را افزایش داده و مصرف باتری آن را نیز کاهش می‌دهد.

در هر صورت، نمره کلی اسنپدراگون ۶۷۵ حدود ۱۷۴۴۰۲ بوده و نمرات در هر بخش هم بدین صورت است که سی.پی.یو نمره ۸۱۰۳۲ را بدست آورده، نمره گرافیک ۳۴۵۷۸ است، نمره بدست آمده برای بخش عملکرد گوشی در دنیای واقعی (UX) نمره ۴۵۹۷۵ می‌باشد و در نهایت نمره حافظه ۱۲۸۱۷ است.

اگر می‌خواهید بیشتر در مورد اسنپدراگون ۶۷۵ اطلاع کسب کنید، اینجا کلیک نمایید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

7 + 15 =