سری گلکسی اس ۱۰ در اول اسفند ماه رونمایی می‌شوند (رسمی)

0

انتظار تقریبا تمام شده است. سامسونگ برنامه رونمایی از سری گوشی‌های پرچمدار گلکسی اس ۱۰ را اعلام کرد که بر این اساس ما در ۲۰ فوریه ۲۰۱۹ که مصادف با اول اسفند ماه ۱۳۹۷ می‌شود باید منتظر رونمایی این شرکت کره‌ای از پرچمدار جدیدش باشیم.

آنچنان که عنوان شده، مراسم رونمایی سامسونگ از سری گلکسی اس ۱۰ قرار است در شهر سانفرانسیسکو، ایالات متحده برگزار شود. در این دعوتنامه چیزی خاصی به چشم نمی‌خورد و ما جدا از اطلاعات زمان رونمایی تنها یک عدد ۱۰ را می‌بینیم که به سری گلکسی اس ۱۰ اشاره دارد.

با این حال ما تا حدودی در مورد سری گلکسی اس ۱۰ اطلاعات جمع کرده‌ایم. گفته شده شاید سری گلکسی اس ۱۰ در چهار مدل عرضه شود و صد البته در برخی منابع از ۵ مدل صحبت به میان آمده است اما بر روی چهار مدل و سه مدل اتفاق نظر بسیاری وجود دارد. چهار مدل ادعایی سری اس ۱۰ به شکل زیر خواهد بود.

  • گلکسی اس ۱۰ لایت: نمایشگر تخت با اندازه ۵٫۷۵ اینچی

گلکسی اس ۱۰: نمایشگر منحنی با اندازه ۶٫۱۱ اینچی

گلکسی اس ۱۰ پلاس: نمایشگر منحنی با اندازه ۶٫۴۴ اینچی

گلکسی اس ۱۰ نسخه ۵G: نمایشگر منحنی با اندازه ۶٫۶۶ اینچی

هر چهار مدل به پردازنده پرقدرت اسنپدراگون ۸۵۵ کوالکام و اگزینوس ۹۸۲۰ خود سامسونگ مجهز خواهند بود و این پردازنده‌ها بسته به منطقه مورد عرضه این گوشی‌ها درون آنها قرار خواهد گرفت.

سامسونگ در سری اس ۱۰ از دوربین دوگانه تا دوربین چهارگانه را به کار خواهد گرفت و صد البته از نمایشگر تمام صفحه مجهز به روزنه O اصتفاده خواهد کرد. این بار اسکنر اثر انگشت این گوشی‌ها به زیر نمایشگر آنها منتقل خواهد شد (البته به جز گلکسی اس ۱۰ لایت). گفته شده این اسکنر اثر انگشت بر عکس مواردی که تاکنون ما در گوشی‌های چینی دیده‌ایم، مبتنی بر سنسور اولتراسونیک خواهد بود و سنسور نوری در آنها به کار گرفته نخواهد شد. همچنین سنسور TOF نیز در این گوشی‌ها به کار گرفته خواهد شد که برای باز کردن امن قفل گوشی از طریق تشخیص چهره سه بعدی و پیشرفته کاربرد خواهد داشت. البته کاربرد سنسور TOF به اینجا ختم نخواهد شد و مواردی همچون واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را نیز در بر خواهد گرفت.

در مورد دیگر موارد سخت افزاری نیز ما در این گوشی‌ها، گزینه‌های رم ۶ و ۸ و ۱۰ و حتی ۱۲ گیگابایتی و گزینه‌های ذخیره سازی داخلی ۱۲۸ و ۲۵۶ و ۵۱۲ و حتی ۱ ترابایتی را نیز خواهیم دید.

با این حال باید توجه داشت که موارد بالا در حد شایعه است و شاید در اول اسفند ما با جزئیات تغییر یافته‌ای مواجه شویم، هرچند که تجربه چندین ساله ما می‌گوید بیشتر موارد ذکر شده در بالا به واقعیت تبدیل خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 4 =