مدیرعامل انویدیا: کارت گرافیک جدید AMD عملکرد بسیار بدی دارد

0

کمپانی AMD در نمایشگاه CES 2019 از کارت گرافیک جدید خود تحت عنوان رادئون ۷ پرده برداشت و این پرده‌برداری درست چند روز بعد از آنکه انویدیا از کارت گرافیک RTX 2060 رونمایی کرد، رخ داد. گرافیک جدید AMD برای رقابت با RTX 2080 انویدیا طراحی شده است، اما مدیر عامل شرکت انویدیا، جنسن هوانگ عنوان داشت که با این وضعیت، رقابت پایان یافته است. در یک میزگرد برگزار شده در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2019 که جنسن هوانگ نیز در آن شرکت داشت، وی گزارش AMD در مورد برتر بودن رادئون ۷ در یک بنچمارک از گرافیک RTX 2080 را “ناامیدکننده” توصیف کرد و مدعی شد که “عملکرد آخرین پردازنده گرافیکی AMD بسیار بد است”.

انویدیا با تمرکز بر فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing)، آخرین پردازنده‌های سری RTX خود را معرفی کرده است. تکنولوژی مذکور طی دهه گذشته در همکاری با مایکروسافت و دیگران توسعه یافته است. این فناوری اثرات نور همانند نور خورشید را در یک محیط مجازی به صورت بسیار واقعی به نمایش می‌کشد. ما این فناوری را در بازی بتلفیلد ۵ حس کردیم و متوجه شدیم که این فناوری چگونه می‌تواند گرافیک یک بازی را بهبود ببخشد. آخرین پردازنده گرافیکی معرفی شده AMD از رهگیری پرتو پشتیبانی نمی‌کند، اما این شرکت ادعا می‌کند دومین نسل معماری وگا که در رادئون ۷ به کار گرفته شده است، حدود ۲۵ درصد نسبت به گذشته عملکرد بهتری دارد.

مدیر عامل شرکت AMD یعنی لیسا سو، دیروز به نظرات هوانگ پاسخ داد، اما از این که این پاسخ به یک جنگ لفظی کشیده شود، خودداری کرد. وی اشاره داشت که ” من احتمال می‌دهم او هنوز گرافیک جدید ما را ندیده باشد”.

سو همچنین عنوان داشت که چرا AMD هنوز به سمت فناوری رهگیری پرتو نرفته است. وی در این باره عنوان داشته که ” امروز مصرف کننده نهایی هنوز از مزایای زیاد این فناوری برخودار نشده، چراکه دیگر بخش‌های مرتبط هنوز آماده ارائه این فناوری نیستند”. ” ما زمانی به این فناوری خواهیم پرداخت که مزایای آن برای همه آشکار شود و از مزایای آن برخودار شوند”.

البته اگر بخواهیم واقع بین باشیم، این فناوری تاکنون به چند بازی محدود شده و گسترده نگشته و هنوز بسیاری از کاربران با این فناوری به هیچ عنوان آشنا نیستند و وقتی آشنا نباشند برخوداری از مزایای آن برای آنها میسر نخواهد بود. البته می‌توانیم امیدوار باشیم که به تدریج این فناوری توسط اکثر کاربران لمس شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 × 5 =