کوالکام: ۳۰ دستگاه ۵G مبتنی بر مودم اسنپدراگون ایکس ۵۰ در سال ۲۰۱۹ روانه بازار می‌شوند

0

سال ۲۰۱۹ سالی است که کم کم باید دیوایس‌های مبتنی بر شبکه ۵G را در بازار ببینیم. اکنون کمپانی کوالکام در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2019 لاس وگاس اعلام کرد که در سال جاری میلادی بیش از ۳۰ دستگاه مبتنی بر شبکه ۵G روانه بازار فروش خواهند شد که همگی آنها مبتنی بر پلتفرم موبایلی اسنپدراگون ۸۵۵ و بر اساس مودم اسنپدراگون ایکس ۵۰ – Snapdragon X50 5G کوالکام هستند.

علاوه بر این، این شرکت می‌گوید که تمام شرکت‌ها و تقریبا تمام دستگاه‌های مربوط به طراحی ۵G، از Qualcomm RF Front End (RFFE) استفاده می‌کنند. اسنپدراگون ۸۵۵ نخستین پلتفرم موبایلی است که همراه با مورم ۵G خواهد بود.

با مودم Snapdragon X50 5G و Qualcomm RFFE، وسایلی که با پلتفرم موبایلی اسنپدراگون ۸۵۵ کوالکام کار می‌کنند از هر دو بخش sub-6 و mmWave پشتیبانی می‌کنند، که باعث ارائه چند گیگابیت سرعت و تاخیر کم هستند که در گوشی‌های موبایل فعلی عملی نیستند.

کریستیانو آمون، رئیس کوالکام در این زمینه اظهار داشت که:

ما معتقدیم که همه دستگاه‌های تلفن همراه مبتنی بر ارتباط ۵G که در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد، از تکنولوژی‌های مربوط به کوالکام بهره خواهند گرفت. فناوری ۵G راه را برای تجارب همه‌جانبه نسل بعدی هموار می‌کند، از جمله دسترسی فوری به خدمات ابری، بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و به صورت چند نفره، خرید از طریق واقعیت افزوده، و همکاری ویدیویی در زمان واقعی را هموار خواهد کرد. جهان آماده است تا با همکاری کوالکام، شرکت‌های فناوری و همچنین اپراتورهای موبایلی، شبکه ۵G را عملیاتی کند و تجارب بالا را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × 3 =