سونی تلویزیون‌های سری MASTER را با دو عنوان ۸K Z9G و ۴K A9G رونمایی کرد

0

در حالیکه سازندگان گوشی‌های هوشمند اکنون با کم کردن حاشیه گوشی‌های تولیدی خود سر و کار دارند و خود را متمرکز این موضوع نموده‌اند، سازندگان تلویزیون بیشتر به بالا بردن رزولوشن نمایشگر تلویزیون‌های خود فکر می‌کنند و بیشتر به این موضوع فوکوس کرده‌اند. هم اکنون تلویزیون‌هایی که دارای رزولوشن نمایشگر ۸K هستند در حال افزایش است، حتی زمانی که محتوای بیشتر ویدیوها هم اکنون پایین‌تر از ۴K است.

با این حال این چیزی مهمی نیست زیرا به لطف پردازشگر تصویر X1 Ultimate در سری MASTER تلویزیون‌های سونی، محتوا به طور چشمگیری شفاف خواهند بود به این رزولوشن‌ها نزدیک خواهند شد، حتی اگر با رزولوشن پایینی تولید شده باشند. سونی امروز این فناوری خود را در دو تلویزیون ۸K Z9G و ۴K A9G به کار گرفته و آنها را در نمایشگاه جهانی CES 2019 رونمایی نموده است.

سونی Z9G در کلاس‌های ۹۸ اینچ و ۸۵ اینچ تولید می‌شود و پنل آن از نوع LCD می‌باشد و از رزولوشن ۸K پیروی می‌کند. پردازنده تصویر X1 Ultimate که با موتور X-Reality PRO همراه است، قادر به ارتقاء هر گونه محتوایی به کیفیت تصویر نزدیک به ۸K می‌باشد.

البته این تمام چیزی نیست که شما با خرید تلویزیون سونی Z9G نصیبتان می‌شود، یک تجربه “صدا در تصویر” را نیز با این تلویزیون جدید به دست خواهید آورد. به طور خلاصه، این به این معنی است که شما صدا را از جایی که در نمایشگر در حال پخش است، می‌شنوید. یک “توهم” صوتی که توسط چهار بلندگو امکان پذیر شده است، دو بلندگو در بالا و دو بلندگو در پایین.

سونی MASTER A9G تقریبا دارای ویژگی‌های مشابه با تلویزیون MASTER Z9G اما با سه تفاوت اصلی است. نخست این است که تلویزیون سونی MASTER A9G در کلاس‌های ۷۷ اینچ، ۶۵ اینچ و ۵۵ اینچ موجود است و دوم اینکه از پنل OLED استفاده می‌کند و در نهایت از رزولوشن ۴K بهره می‌برد. این مسئله به این تلویزیون سونی اجازه داده که بسیار باریک باشد و هنگامی که توسط سیستم نصب بر روی دیوار SU – WL۸۵۵ به دیوار منزل شما نصب می‌شود، انگار تلویزیون درون دیوار قرار دارد و بر روی آن شناور است.

هر دو تلویزیون جدید سونی Z9G LCD و A9G OLED و همچنین تلویزیون‌های جدید X950G، تلویزیون‌های اندرویدی هستند. این بدان معناست که دسترسی به برنامه‌ها و بازی‌های فروشگاه گوگل پلی برای اینان میسر است و کنترل تلویزیون از طریق دستیار هوشمند گوگل اسیستنت نیز قابل دستیابی است.

با این حال، این سه تلویزیون همچنین با Apple AirPlay 2 و HomeKit سازگار هستند که این مسله به آنها اجازه می‌دهد تا کاربران موسیقی خود را از طریق آیفون و آیپد پخش کنند و دستگاه‌های خانگی هوشمند را از طریق دستیار هوشمند سیری اپل کنترل کنند. هیچ کلمه‌ای درباره قیمت‌ این تلویزیون‌ها زده نشده، اما این تلویزیون‌های جدید سونی در بهار به بازارهای فروش عرضه خواهند شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

14 + 3 =