پاناسونیک “سینمایی‌ترین تلویزیون جهان” را در CES 2019 به نمایش گذاشت

0

پاناسونیک دیگر همانند گذشته در بازار تلویزیون‌ها فعال نیست اما این به معنی ترک کردن این بازار از سوی این شرکت بزرگ نمی‌باشد. به همین خاطر پاناسونیک امروز از یک تلویزیون هوشمند رونمایی کرده که به درد دیدن فیلم‌های سینمایی می‌خورد.

تلویزیون جدید پاناسونیک که در نمایشگاه CES 2019 لاس وگاس رونمایی شده، دارای نام GZ2000 است و از پنل OLED بهره می‌برد. این تلویزیون پرچمدار پاناسونیک از رزولوشن ۴K برخوردار است و پاناسونیک می‌گوید در آن از پنل “پروفشنال ادیشن” استفاده شده است. بدین منظور از شخصی به نام استفان سانن‌فلد (Stefan Sonnenfeld) که یک متخصص رنگ در هالیوود است، بهره گرفته شده است تا رنگ‌های به نمایش در آمده در این تلویزیون به واقعیت نزدیک باشند.

پاناسونیک ادعا می‌کند که تلویزیون GZ2000 تعدادی از اولین‌ها را ارائه می‌نماید؛ این تلویزیون به فناوری دالبی ویژن و +HDR10 مجهز است که فناوری +HDR10 مربوط به شرکت سامسونگ است و جزو ثبت اختراعات این شرکت محسوب می‌گردد.

تلویزیون GZ2000 علاوه بر فناوری‌های بالا از HLG Photo برای نمایش طیف گسترده رنگی HDR پشتیبانی می‌کند و به بلندگوهای دالبی اتموس مجهز است. به نظر می‌رسد که بلندگوهای تلویزیون به گونه‌ای منحصر به فرد هستند. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که خروجی صوتی توسط بخش تکنیک پاناسونیک تنظیم شده است. بدین ترتیب کاربران برای دیدن لذت بخش یک فیلم سینمایی چیزی کم نخواهند داشت.

جدا از موارد ذکر شده در بالا، تلویزیون جدید پاناسونیک به دستیار صوتی هوشمند آلکسا شرکت آمازون و گوگل اسیستنت تجهیز گشته که استفاده از آن را آسان‌تر می‌نماید. همچنین برای استفاده از بخش نرم افزاری، رابط کاربری My Home Screen 4.0 در این تلویزیون نصب شده که کاربران خواهند توانست با آزادی عمل و انعطاف پذیری بیشتر، تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنند.

پاناسونیک قیمت GZ2000 را مشخص نکرده است و زمان عرضه آن را نیز اعلام ننموده اما با مشخصاتی که در بالا ذکر شده مطمئنا با یک تلویزیون گران قیمت مواجه خواهیم بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یازده + 20 =