حلقه تناسب اندام موتیو به دستگاه امنیتی بیومتریک تبدیل شده‌ است

0

حلقه سلامتی موتیو که یک ردیاب هوشمند نیز محسوب می‌شود در سال جاری میلادی با یک پیشرفت بزرگ به نمایشگاه فناورانه CES 2019 آمده و قرار است از این پس جدا از ردیاب سلامتی بودن، ویژگی های بیومتریک را نیز ارائه کند.

بر این اساس، شرکت سازنده ویژگی‌های امنیتی را به حلقه هوشمند خود اضافه می‌کند که به آن امکان می‌دهد بعدا در سال جاری پرداخت‌ها را انجام دهد. حلقه همیشه ضربان قلب شما را برای اهداف ردیابی ورزشی و فعالیت بدنی اندازه‌گیری کرده‌است، اما حالا شرکت می‌خواهد ضربان قلب را به اندازه کافی و با دقت بیشتر اندازه‌گیری کند تا آن را مانند اثر انگشت بخواند و هویت شما را تایید کند. هنگامی که هویت شما تایید شد، حلقه می‌تواند با پایانه‌های فروش به منظور اجازه دادن به پرداخت‌ها، ارتباط برقرار کند. Motiv قصد دارد تا عملکرد جدید را از طریق یک به روز رسانی نرم افزاری در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به حلقه هوشمند خود اضافه کند.

این حلقه براساس تئوری کار می‌کند که قلب هر فرد سیگنال‌های منحصر به فرد را در ضربان قلب خود ایجاد می‌کند. موتیو قصد دارد از الکتروکاردیوگرافی (EKG) برای اندازه گیری آنها برای تایید هویت شما استفاده کند. این حلقه قبلا به عنوان ابزاری برای ورود به حساب‌های آنلاین شما از طریق استاندارد WebAuthn و به عنوان یک ابزار تایید هویت دو عاملی توسط FIDO گواهی شده است. اما در حال حاضر این حلقه متکی بر ایجاد حرکات خاص با دست شما در هنگام پوشیدن حلقه است.

در گذشته، شرکت از روش راه رفتن شما به عنوان یک روش اعتبارسنجی به نام “Walk ID” استفاده کرده است، اما این ردیابی ضربان قلب می‌تواند یک روش امنیتی مناسب‌تر و راحت‌تر باشد. بزرگ‌ترین سوال این است که ردیابی ضربان قلب چقدر دقیق است و اینکه آیا این سیستم می‌تواند با ورزش یا سایر اختلالات قلبی دچار مشکل شود و عملکرد مناسب خود را از دست بدهد.

زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

19 − شانزده =