TP-Link اولین خانواده از روترهای مبتنی بر Wi-Fi 6 خود را معرفی کرد

0

نسل بعدی سیستم وای فای Wi-Fi شروع به کار کرده و امروز کمپانی مشهور TP-Link نخستین خانواده خود از محصولات مبتنی بر نسل جدید وای فای را معرفی کرده است. شش دستگاه در مجموع وجود دارد، از جمله روترهای رده بالا و متوسط که از استاندارد جدید Wi-Fi 6 برای ارائه عملکرد بهتر و سرعت بیشتر استفاده می‌کنند.

در بین این شش دستگاه، Deco X10 که یک روتر سه باندی است، قرار دارد و با بقیه سری‌های Deco TP-Link برای پخش سیگنال Wi-Fi در سراسر خانه کار می‌کند. Deco X10 حداقل‌ها را فراهم می‌کند: یکی از این روترها از Wi-Fi 6 برای ایجاد یک پیوند قوی‌تر بین روترها استفاده می‌کند و دومی سرعت اتصال کلی را افزایش می‌دهد. شما باید دو واحد Deco X10 را برای اتصال قوی‌تر در خانه یا محل کارتان داشته باشید. TP-Link آنها را در دو بسته عرضه می‌کند. این محصول جدید هزینه ۳۴۹٫۹۹ دلاری را برای کاربر در پی خواهد داشت که گران ارزیابی می‌شود.

بعد از این نیز یک روتر قدرتمند وجود دارد که Archer AX11000 نامیده می‌شود و سه بانده می‌باشد. این روتر به عنوان یک روتر گیمینگ معرفی شده که سرعت تئوری ۱۱ هزار مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌کند که بعید است حالا حالاها چنین سرعتی به طور واقعی قابل دستیابی باشد. سه باند روتر در فرکانس‌های (۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز) فعالیت می‌کنند که در مکان‌هایی که لوازم الکترونیکی مبتنی بر وای فای وجود دارد، تداخلات کمتری را ایجاد می‌نماید. این روتر تی پی لینک در ماه جولای روانه بازار می‌شود و قیمت آن ۴۹۹٫۹۹ دلار تعیین گشته است.

روتر سطح پایین‌تر این روتر پرقدرت، روتر Archer AX6000 نام دارد که از Wi-Fi 6 پشتیبانی می‌کند ودر همین هفته پیش با قیمت ۳۴۹٫۹۹ دلار عرضه شده است.

 AX1800 در سمت راست و Archer AX6000 در سمت چپ

دو روتر دیگر ایسوس AX1800 و AX1500 قرار دارند که روترهای دو باندی هستند که از وای فای ۶ پشتیبانی می‌کنند. روتر AX1800 با قیمت ۱۲۹٫۹۹ دلار در دسترس خواهد بود، اگرچه که قیمت روتر AX1500 هنوز اعلام نشده است.

در نهایت روتر ارزان و دو بانده Extender RE705X قرار دارد که این روتر تی پی لینک نیز از وای ۶ پشتیبانی می‌کند و صد البته قیمت ۹۹٫۹۹ دلاری را برای خود دارد.

Wi-Fi 6، قبلا به عنوان Wi-Fi 802.11ax شناخته می‌شد، که اتحادیه جهانی وای فای برای راحتی کار آن را با وای فای ۶ معرفی نموده است. انتظار می‌رود برخی محصولاتی که از استاندارد جدید وای فای ۶ پشتیبانی می‌کنند در نمایشگاه CES 2019 رونمایی شوند اما اینکه این محصولات به زودی عرضه شوند، بعید به نظر می‌رسد و ما حداقل یک سالی را برای همه گیر شدن این فناوری نیاز داریم.

*در عکس خبر تصاویر روترهای Deco X10 و Archer AX11000 آمده است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

3 − 2 =