اسنپدراگون ۸۵۵ به طور مجدد در جیک بنچ ظاهر شد

0

چند روز پیش بود که پرچمدار جدید سونی یعنی اکسپریا ایکس زد ۴ با اسنپدراگون ۸۵۵ در آنتوتو نمره عالی حدود ۴۰۰۰۰۰ را دریافت کرد و بلافاصله در جیک بنچ نیز ظاهر شد و یک رکورد عالی دیگر در آزمون چند هسته‌ای برای خود به ثبت رساند. امروز اما یک دستگاه ناشناس که “UNKNOWN UNKNOWN” نامگذاری شده و مدل پردازنده آن در لیست جیک بنچ “msmnile” درج شده، در جیک بنچ ظاهر شده است. احتمالا msm که در اول “msmnile” آمده به یک پردازنده اسنپدراگون اشاره دارد، در حالی که “nile” شاید کد توسعه اسنپدراگون ۸۵۵ باشد.

فرکانس کاری پایه این پردازنده ۱٫۷۸ گیگاهرتزی درج شده که به وضوح به فرکانس ۱٫۸ گیگاهرتزی چهار هسته کم قدرت اسنپدراگون ۸۵۵ اشاره دارد. اسنپدراگون ۸۵۵ دارای چهار هسته کم قدرت با فرکانس کاری ۱٫۸ گیگاهرتزی، سه هسته متوسط با فرکانس کاری ۲٫۴۲ گیگاهرتزی و در نهایت یک هسته پر قدرت با فرکانس کاری ۲٫۸ گیگاهرتزی می‌باشد.

در هر صورت این دستگاه مجهز به اسنپدراگون ۸۵۵ توانسته نمره ۳۵۴۵ را در آزمون تک هسته‌ای و نمره ۱۱۱۵۰ را در آزمون چند هسته‌ای بدست آورد که نسبت به بهترین عملکرد یک دستگاه مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ در این بنچمارک حدود ۳۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد که البته کوالکام وعده ۴۵ درصد بهبود را داده است.

در ادامه همانگونه که می‌بینید یک گوشی مجهز به کیرین ۹۸۰ که در جیک بنچ تحت آزمون قرار گرفته بود را برای مقایسه آورده‌ایم که همانگونه که می‌بینید در آزمون تک هسته‌ای اسنپدراگون ۸۵۵ دارای تنها ۵ درصد عملکرد بهتر نسبت به کیرین ۹۸۰ است و این بهبود برای آزمون چند هسته‌ای به ۱۰ درصد می‌رسد.

شایان ذکر است که هر دو پردازنده طی فرآیند ۷ نانومتری ساخته می‌شوند و هر دو پردازنده دارای معماری هشت هسته‌ای، سه خوشه ای می‌باشند و هر دو مجهز به هوش مصنوعی هستند.

با این حال، باید منتظر انتشار آزمون‌های بیشتر از این دو پردازنده باشیم تا مشخص شود قدرت واقعی این دو پردازنده در بنچمارک‌ها چگونه است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × سه =