این گوشی انعطاف پذیر شیائومی است؟

0

ایوان بلاس مشهور یک ویدیو کوتاه از یک اسمارتفون شیائومی منتشر کرده که به واقع این گوشی، یک تلفن انعطاف پذیر است. این ویدیو نشان می‌دهد که تلفن انعطاف پذیر شیائومی در حال اجرای نرم افزار گوگل مپ است (در حالت تبلت مانند) و بعد از آن در دو طرف خم می‌شود و حالت گوشی هوشمند را به خود می‌گیرد و کاربر استفاده کننده از نرم افزار خارح می‌شود و به صفحه اصلی گوشی می‌رود. ایوان بلاس مطابق معمول ویدیو مذکور را در توئیتر خود منتشر کرده و صد البته گفته که نمی‌تواند به صورت دقیق تایید کند که این گوشی انعطاف پذیر مربوط به شیائومی می‌باشد. در هر صورت، از سال ۲۰۱۶ شنیده شده بود که شیائومی در حال کار بر روی یک گوشی انعطاف پذیر است و حالا که در سال ۲۰۱۹ هستیم، یک ویدیو از آن منتشر نموده است.

اگر این ویدیو واقعا مربوط به شیائومی باشد، نشان می‌دهد که شیائومی هم قصد دارد در سال ۲۰۱۹ همانند شرکت‌هایی نظر سامسونگ و مایکروسافت، گوشی انعطاف پذیر روانه بازار فروش کند. البته ما در سال ۲۰۱۸ یک گوشی انعطاف پذیر را دیدیم که فلکس نام داشت و یک گروه متشکل از محققان چینی و آمریکایی در شرکتی به نام رویال آن را تولید کرده بودند.

شیائومی نخستین کمپانی چینی نیست که از گوشی انعطاف پذیر صحبت می‌کند، لنوو هم از سال ۲۰۱۶ برنامه خود برای گوشی‌های انعطاف پذیر را تشریح کرده و هواوی هم قصد دارد در ۲۰۱۹ گوشی انعطاف پذیر معرفی کند. در این بین اپل در مورد گوشی‌های انعطاف پذیر روزه سکوت گرفته اما چندی پیش یک ثبت اختراع نشان داد که اپل هم زیرکانه و مرموزانه به دنبال گوشی انعطاف پذیر است.

جالب است که در حالی که حداقل شش شرکت در حال کار بر روی تلفن‌های هوشمند انعطاف پذیر هستند، به نظر می‌رسد که هر کدام از آن‌ها ایده متفاوتی در مورد طراحی دارند. دستگاهی که سامسونگ آن را نمایش داد، دو صفحه نمایش داشت، یک نمایشگر بزرگ در داخل و یک نمایشگر کوچک‌تر در بیرون برای استفاده زمانی که دستگاه تا شده بود و حالت گوشی به خود گرفته بود. با این حال، سامسونگ چندین اختراع ثبت شده دارد که طرح‌های دیگری از گوشی انعطاف پذیر مشابه آنچه شیائومی نشان داده را هم به تصویر می‌کشد.

در مورد گوشی‌های انعطاف پذیر به اندازه کافی در این چند سال، خبر، شایعه و ثبت اختراعات گوناگون را دیده‌ایم و به نظر می‌رسد دیگر وقت آن است که خود گوشی‌های انعطاف پذیر را ببینیم، اگرچه که شاید در ابتدا هر کاربری توانایی خرید آنها را نداشته باشد.

شیائومی در دهم ژانویه یک رویداد ویژه برگزار می‌کند که در این رویداد دو گوشی ردمی ۷ و ردمی نوت ۷ معرفی می‎شوند. ما احتمال می‌دهیم که شاید در این کنفرانس یک سوپرایز بزرگ از سوی شیائومی در راه باشد که همانا معرفی هرچند کوتاه و مختصر از گوشی انعطاف پذیر این شرکت است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دوازده − 9 =