جی ۸ ال جی فناوری پخش صدا از نمایشگر (SoD) را زودتر از سامسونگ ارائه خواهد کرد

0

چند سالی است که تولید کنندگان موبایل سعی دارند به هر نحو حاشیه‌های پیرامون نمایشگر که بسیار نمای بدی از یک گوشی را به نمایش می‌کشد را حذف نمایند و این مسئله از سال ۲۰۱۷ بسیار تشدید شده و در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

یکی از مواردی که تولیدکنندگان موبایل سعی می‌کنند آن را از ظاهر گوشی حذف کنند، اسکنر اثر انگشت است که در ابتدا در جلو گوشی موجود بود و سپس به پشت گوشی انتقال یافت و در نهایت در سال ۲۰۱۸ به زیر نمایشگر گوشی هدایت شد و بسیاری از کمپانی‌ها فناوری اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر را ارائه دادند که کاربران با لمس منطقه خاص نمایشگر می‌توانند از اثر انگشت بهره بگیرند و قفل دستگاه خود را بگشایند. اما به نظر می‌رسد این پایان کار نیست و قرار است یک قطعه دیگر از گوشی‌های هوشمند نیز به زیر نمایشگر گوشی انتقال پیدا کند.

چند روز پیش گفته شد که سامسونگ می‌خواهد با ارائه فناوری پخش صدای گوشی از طریق نمایشگر، بلندگوهای بالای گوشی را حذف کند تا به یک نمایشگر یکپارچه دست یابد. امروز خبر رسیده که کمپانی ال جی زودتر از سامسونگ این فاوری را ارائه خواهد کرد و گوشی هوشمند پرچمدار ال جی جی ۸ – LG G8 دارای نمایشگر پخش کننده صدا که با نام Sound In Display (SoD) شناخته می‌شود، خواهد بود. این در حالی است که با اینکه سامسونگ این فناوری را در CES 2019 معرفی خواهد کرد اما زمان به کار گیری آن در یک گوشی هوشمند ساخت این شرکت هنوز نامعلوم است. عنوان شده سری گلکسی اس ۱۰ سامسونگ دارای بلندگو معمولی بالای نمایشگر برای پخش صدا هستند و این فناوری در آنها موجود نخواهد بود.

بدین ترتیب رقیب قدیمی و دیرینه، در این زمینه از سامسونگ پیش خواهد افتاد و شاید فروش پرچمدار خود را با چینین فناوری‌هایی افزایش دهد. این فناوری همچنین به ال جی اجازه خواهد داد که هرگونه حاشیه را از جی ۸ دور کند و به بالاترین میزان نسبت نمایشگر به بدنه برسد که می‌تواند کاربران و علاقمندان به گوشی‌های هوشمند را به وجد آورد. البته هنوز مشخص نیست که ال جی در مورد دوربین سلفی چه برنامه‌ای دارد. آیا از ناچ و یا واتر دراپ استفاده می‌کند و یا اینکه به سمت روزنه O نمایشگر می‌رود و این دوربین را درون سوراخ نمایشگر جای می‌دهد.

در هر صورت، مهم این است که به زودی ما باید منتظر حذف یکی دیگر از اجزای حاشیه ساز نمایشگر گوشی‌های هوشمند باشیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هجده + شانزده =