فروش مایوس کننده دو بازی بتلفیلد ۵ و فال‌اوت ۷۶

0

اگرچه بازی‌های بتلفیلد ۵ – Battlefield 5 و فال‌اوت ۷۶ – Fallout 76 در شروع، فروش خوبی در ماه نوامبر داشتند، اما فروش مجموع هر دو بازی به طور مجزا پایین‌تر از نسخه‌های قبلی خود بوده است. حتی این دو بازی در فروش دیجیتال هم خوب عمل نکرده و کمتر از حد انتظار ظاهر شده‌اند.

بر اساس گزارش SuperData هر دو بازی در حالی که در ماه نوامبر جزو پرفروش‌ترین بازی‌های مخصوص کنسول شناخته می‌شدند، اما در ادامه با افت مواجه شده و مخصوصا نسبت به نسخه‌های قبلی خود فروش کمی داشتند. در این گزارش آمده: ” برآورد ما این است که بتلفیلد ۵ و فال‌اوت ۷۶ در مجموع ۱.۹ و ۱.۴ میلیون نسخه به ترتیب بر روی کنسول و رایانه‌های خانگی فروش داشته‌اند. ” این خبر می‌تواند برای شرکت‌های EA (سازنده بتلفیلد ۵) و بتسدا (سازنده فال‌اوت ۷۶ ) نگران کننده باشد، زیرا نشان دهنده عملکرد مایوس کننده این دو بازی است.

اگر نقد و بررسی‌های سایت‌های مختلف را بخوانید و به نظرات طرفداران این دو بازی دقت کنید، متوجه می‌شوید که هر دو بازی نسبت به نسخه‌های قبلی خود عملکرد ضعیف‌تری در جذب مخاطب داشته‌اند و دلیل اصلی فروش پایین آن‌ها هم همین موضوع است.

به طور مثال سایت معتبر GAMESPOT زمانی که بتلفیلد ۳ در سال ۲۰۱۱ عرضه شد نمره ۸.۵ را به این بازی اختصاص داد، در حالی که دو نسخه این بازی نمره ۸ را از این سایت دریافت کردند. همچنین بتلفیلد ۳ از سایت IGN نمره بسیار خوب ۹ را به دست آورد در صورتی که نسخه چهارم این بازی نمره ۸ و بتلفیلد ۵ نمره ۷.۵ را از این سایت دریافت کردند. از طرفی بازی فال‌اوت ۷۶ نمره بسیار بد ۵ را از سایت IGN به دست آورد آن هم در صورتی که نسخه قبلی این بازی یعنی فال‌اوت ۴ نمره ۹.۵ را دریافت کرده بود. به وضوح مشخص است که این دو بازی در ساختار اصلی خود دچار مشکل شده‌اند، هر دو شرکت نیاز دارند تا به عقب برگشته، دلایل این کم‌اقبالی را جستجو کنند و راه بازگشت به دوران اوج فرنچایز‌های خود را پیش بگیرند.

این دو بازی هر دو در ماه نوامبر سال جاری عرضه شدند و قابلیت اجرا بر روی ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن چهار و رایانه‌های شخصی را دارند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

4 − 2 =