چهار گوشی قدیمی نوکیا یک بروزرسانی جدید دریافت می‌کنند

0

برند قدیمی نوکیا دنیایی از گوشی‌های هوشمند را روانه بازار فروش کرده که با نابود شدن برند موبایل نوکیا در سه سال پیش عملا این گوشی‌ها به حال خود رها شدند و نه آپدیتی برای آنها آمده و نه هیچ چیز دیگری. اما دو سال پیش و هنگامی که شرکت فنلاندی HMD مالکیت برند موبایل نوکیا را بر عهده گرفت وعده داد که هر گوشی که عرضه می‌کند را به نسخه‌های بالاتر اندروید آپدیت می‌نماید و روندی که ما مشاهده کردیم، این اتفاق رخ داده است و بسیاری از گوشی‌های نوکیا به نسخه بالاتر اندروید که اکنون اندروید ۹٫۰ پای است، آپدیت گشته‌اند. اکنون HMD می‌خواهد دارندگان گوشی‌های قدیمی نوکیا را هم پشتیبانی کند و به همین خاطر امروز یک به روز رسانی را برای گوشی‌های قدیمی این شرکت که شامل چهار گوشی می‌شود را اراسال نموده است.

نوکیا در زمانی که سیستم عامل سیمبین – Symbian در اوج خود بود، بازار گوشی‌های هوشمند را اداره می‌کرد. با این حال، با تسلط سیستم عامل‌های iOS و اندروید، سیستم سیمبین بی سر و صدا از بازار گوشی های هوشمند ناپدید شده است. با این حال، اگر گوشی‌های نوکیا ۸۰۸ پیور ویو، نوکیا N8، نوکیا C7 و نوکیا E7 داشته باشید، تیم HMD یک هدیه که همان به روزرسانی جدید می‌باشد را برای شما ارسال کرده است. نوکیا ۸۰۸ به نسخه v1.7 به روز رسانی شده است، نوکیا C7 به v6.5 به روز شده است، نوکیا E7 به v1.2 به روز می‌شود و در نهایت نوکیا N8 به نسخه ۶٫۶ به روزرسانی شده است. با این حال، C7 / E7 / N8 تنها از زبان انگلیسی و روسی پشتیبانی خواهند کرد. گرچه نوکیا ۸۰۸ تا ۸ زبان را پشتیبانی می‌کند.

از آنجا که این چهار گوشی از شبکه ۴G پشتیبانی نمی‌کنند، فرستادن آپدیت برای آنها زیاد هیجان انگیز نیست و در ضمن اکنون بسیاری از شبکه‌های اجتماعی نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌های خود را برای گوشی‌های نوکیا مبتنی بر سیمبین عرضه نمی‌کنند و کاربرانی که به این شبکه‌ها وابسته هستند مطمئنا گوشی خود را تعویض نموده‌اند و یک گوشی اندرویدی و یا مبتنی بر IOS گرفته‌اند.

در هر صورت شاید هنوز کاربرانی باشند که از این گوشی ها استفاده می‌کنند و عرضه این به روزرسانی برای آنها مفید باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

3 × 4 =