ابر خودروی هیبریدی لامبورگینی با ۳ میلیون دلار قیمت در تاریکی درخشش خاصی خواهد داشت

0

در اوایل سال جاری، لامبورگینی اعلام کرد که نسخه‌های هیبریدی از مدل اوانتادور (Aventador) و هوراکان (Huracan) تولید خواهد کرد که به طور خاص موتورهای معمولی را با موتورهای الکتریکی ترکیب خواهند کرد. در حال حاضر شایعاتی در مورد مدل ترکیبی جدیدی که تولید خواهد شد به بیرون درز کرده است.

بر این اساس، ابر خودروی هیبریدی جدید لامبورگینی با کد شناسه LB48H در حال طراحی و ساخت است و قرار است در سال ۲۰۲۰ روانه بازار فروش شود. این خودرو جانشینی برای اوانتادور می‌باشد.

گفته شده که ابر خودروی هیبریدی لامبورگینی حدود ۳ میلیون دلار هزینه در پی خواهد داشت ودر تاریکی شب درخشش خاصی خواهد داشت. جدا از قیمت بسیار گزاف این ابر خودرو، مسئله درخشش در تاریکی مربوط به یک فناوری جدید لامبورگینی می‌شود که البته نام این تکنولوژی نامشخص است اما بر روی فیبر کربن استاندارد و جعبه‌های کامپوزیتی که دیگر مدل‌های لامبورگینی استفاده می‌کنند، تغییراتی را ایجاد خواهد کرد. این یک انتخاب غیر معمول برای یک ماشین لوکس است، اما این یک ایده دیوانه‌وار است که ما از لامبورگینی انتظار داریم.

در مورد سیستم هیبرید لامبورگینی اوانتادور هیبرید اطلاعات دقیق‌تر در دسترس است. Maurizio Reggiani، مدیر فنی لامبورگینی، اظهار داشت که سیستم هیبریدی به وزن ماشین حداقل ۱۵۰ کیلوگرم تا ۲۰۰ کیلوگرم (۳۳۰ پوند تا ۴۴۰ پوند) اضافه خواهد کرد. او می‌گوید: “من همیشه می‌گویم که من ترجیح می‌دهم ۱۰ کیلوگرم کمتر، به جای ۱ اسب بخار بیشتر، حتی اگر نسبت قدرت به وزن یکسان باقی بماند.” “اما تصور می‌کنم که نقطه شروع خودرو، بدون شک، سنگین‌تر خواهد بود. پایان بازی چیست؟ ما نمی‌دانیم، بهبودهایی رخ خواهد داد.”

شایعات دیگر پیرامون مدل ترکیبی LB48H این است که می‌تواند ۸۳۸ اسب بخار از ترکیبی از موتور V-12 و موتور الکتریکی ایجاد نماید. از این میزان حدود ۷۸۹ اسب بخار مربوط به موتور ۱۲ سیلندری و ۴۹ اسب بخار از موتور الکتریکی بدست می‌آید.

برای اجتناب از اضافه کردن باتری‌های سنگین به این خودرو، لامبورگینی از Supercapacitorsهایی استفاده خواهد کرد که مقدار زیادی انرژی را در مدت‌ زمان کوتاهی برای یک خودرو تولید می‌کند؛ ایده آل برای یک ابر خودرو. با این حال، این Supercapacitorsها نمی‌توانند مقدار زیادی شارژ داشته باشند، بنابراین هنوز هم به وجود باتری نیاز است.

هیبریدها آینده لامبورگینی هستند، زیرا این شرکت تایید کرده است که اونتادور SVJ آخرین مدل تولید شده است که از موتور هیبریدی بهره نمی‌برد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

9 + بیست =