نئو از شاسی بلند تمام الکتریکی ES6 پرده برداشت

0

کمپانی چینی نئو – Nio به تازگی از دومین محصول تمام الکتریکی خود با نام ES6 پرده برداری کرده است. این مدل یک شاسی بلند سایز متوسط تمام الکتریکی است. ES6 در حالی پا جای ES8 می‌گذارد که یک مدل مقرون به صرفه برای بازار این نوع خودرو‌ها محسوب می‌شود و طبیعاتا باید به فروش بیشتر ES6 کمک کند. دیگر محصول این شرکت EP9 نام دارد که یک خودرو الکتریکی تقویت شده است.

نئو با عنوان تسلا کشور چین مشهور است و مدل جدید این شرکت ES6، به دلایل زیر به عنوان یک خودرو هوشمند، با بازدهی بالا شناخته می‌شود:

استفاده از موتور دوگانه

ES6 از یک موتور مغناطیسی پایدار و یک موتور القائی استفاده می‌کند که می‌توانند قدرت ۵۳۷ اسب بخار(۴۰۰کیلووات) را تولید کنند، این ترکیب به عنوان یک ترکیب معمول شناخته نمی‌شود اما به هر حال موتور مغناطیسی با بازدهی بالا ۲۱۵ اسب بخار و موتور القائی ۳۲۲ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند. نسخه بالارده دارای دیفرانسیل چهار چرخ است.

شعاع پیمایش بالا

ES6 یک مدل دوربرد محسوب می‌شود، این خودرو با باتری ۸۴ کیلوواتی می‌تواند ۵۱۰ کیلومتر را پیمایش کند. همچنین این محصول صفر تا صد را در ۴٫۷ ثانیه طی می‌کند و نهایت سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. البته باتری ۸۴ کیلوواتی به صورت آپشن عرضه می‌شود و باتری اصلی ۷۰ کیلووات بر ساعت ظرفیت دارد و از مدل ES8 به ارث برده شده است.

طراحی کوچک‌تر اما مشابه به ES8

طراحی داخلی و خارجی مدل ES6 شباهت بسیار به ES8 دارد اما کمی کوچک‌تر و باریک‌تر از آن طراحی شده است. ابعاد این مدل دارای طول ۴,۸۵۰ میلی‌متر و عرض ۱,۹۶۵ میلی‌متر است، فاصله محور‌ها هم ۲,۹۰۰ میلی‌متر محاسبه شده است که اندازه کافی برای جایگذاری ۵ یا ۷ صندلی را در این شاسی بلند می‌دهد.

از ویژگی‌های داخل کابین می‌توان به صفحه نمایش لمسی که به هوش مصنوعی نرم افزار NOMI in-car تجهیز شده است، دکمه تخت فرمان (هدایت) اسپرت، صندلی‌های اسپرت و تودوزی میکروفیبر اشاره کرد. صندلی‌های بزرگ، تودوزی چرم و سیستم خوشبو کننده هوشمند به صورت انتخابی وجود دارند. ثبت سفارشات از ۱۵ دسامبر آغاز شده و تحویل در جوئن سال آینده تحقق می‌یابد. قیمت مدل دوربرد با باتری ۷۰ کیلوواتی از ۵۷,۶۰۰ دلار و با باتری ۸۴ کیلوواتی از ۶۴,۸۵۰ دلار شروع می‌شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

18 + چهار =