AMD در حال از دست دادن یکی دیگر از مدیران اجرایی رده بالای خود در بخش رادئون است

0

AMD در حال از دست دادن یکی دیگر از مدیران اجرایی رده بالای خود در گروه فناوری‌های گرافیکی این شرکت که رادئون – Radeon نامیده می‌شود، است. رئیس سابق بخش گرافیک AMD، یعنی راجا کودوری که رهبری گرافیک وگا را نیز بر عهده داشت، این شرکت را ترک کرد و به اینتل پیوست و حال مایک رای فیلد (Mike Rayfield) که به عنوان مدیر ارشد AMD در حال فعالیت است، این شرکت را ترک می‌کند.

AMD در ایمیلی که به سایت AnandTech ارسال نموده، تصریح کرد: ” مایک در پایان سال بازنشسته می‌شود. او تصمیم گرفته‌ است که زمان بیشتری را با خانواده‌اش سپری کند و تمایلات شخصی خود را دنبال کند. دیوید وانگ سرپرست موقت گروه فناوری‌های رادئون خواهد بود در حالی که ما جستجو برای پیدا کردن یک رهبر کسب و کار جدید را نهایی می‌کنیم.”

اکنون و با شنیدن این خبر پیش بینی آینده بخش گرافیک AMD کمی دشوار شده و قطعا یک کمی عدم اطمینان وجود دارد. این امر حتی هنگامی که کودوری مسئول بود، وحود داشت، اما در حال حاضر، AMD برخی از بازیگران اصلی بخش گرافیک خود را از دست داده‌ است، درست زمانی که این شرکت در حال توسعه معماری “ناوی” نیز می‌باشد.

رای فیلد یک کهنه کار ۳۰ ساله در صنعت فناوری است. وی قبل از پیوستن به AMD نقش اجرایی در Micron را ایفا می‌کرد. او همچنین مدیر کل بخش تلفن همراه در انویدیا بود، جایی که او تیمی را هدایت کرد که پردازنده موبایلی Tegra را طراحی و تولید نمودند.

با از دست دادن کودوری در سال گذشته، AMD نیاز به یک مدیر گرافیک داشت اما به جای استخدام یک نفر، این شرکت، کار را به مایک رای فیلد و دیوید وانگ واگذار کرد.

دکتر لیزا سو، مدیر عامل AMD، در آن زمان گفت: “مایک و دیوید رهبران صنعتی هستند که سوابق اثبات شده‌ای را برای ارائه رشد کسب و کاری سود آور و نقشه راه پیشرفت دارا هستند.” “ما با حرکتی باورنکردنی برای کسب و کار حوزه گرافیکی‌مان بر اساس مجموعه کاملی از محصولات گرافیکی که سال گذشته برای بازارهای مصرف کننده، حرفه‌ای و یادگیری ماشین معرفی کردیم، وارد سال ۲۰۱۸ شدیم. با توجه به رهبری مایک و دیوید، من مطمئن هستم که ما همچنان به رشد خود در زمینه گیمینگ ادامه خواهیم داد.”

اکنون فقط یک سال بعد، رای فیلد از AMD جدا می‌شود و بنابر اخبار رسیده او همچون راجا کودوری، جیم کلر، کریس هوک و دارن مک فی به اینتل نخواهد رفت و هیچ برنامه‌ای برای شغلی جدید نخواهد داشت.

به نظر شما اینتل شانسی برای مجاب کردن رای فیلد برای کار در این مجموعه را خواهد داشت؟

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 − 10 =