کورنینگ در حال توسعه گوریلا گلس فوق العاده نازک برای تلفن‌های قابل انعطاف است

0

کورنینگ در حال توسعه گوریلا گلس فوق العاده نازک برای تلفن‌های قابل انعطاف است. این خبری است که امروز منتشر شده و نشان می‌دهد که کمپانی معروف کورنینگ نیز خود را همگام با پیشرفت روز گوشی‌های هوشمند کرده است. بدون شک سال آینده میلادی صنعت گوشی‌های هوشمند با تلفن‌های انعطاف پذیر دگرگون خواهد شد و بسیاری از کمپانی‌ها نظیر سامسونگ، ال جی، هواوی، مایکروسافت و … گوشی‌هایی را بر مبنای این نوع طراحی روانه بازار خواهند کرد که البته عنوان شده این گوشی‌ها محافظ شیشه‌ای گوریلا گلس را بر خود نخواهند داشت.

اگر بر این باورید که دوران گوشی‌های هوشمند مدرن با آیفون اپل در سال ۲۰۰۷ آغاز شد، گوریلا گلس کورنینگ از همان ابتدا بوده است. در حالی که کورنینگ بر روی محافظ برای نمایشگرهای با اندازه‌های مختلف کار می‌کند، اما بحث حفاظت از یک نمایشگر که انعطاف پذیر می‌باشد، کاملا متفاوت است.

البته این بدان معنا نیست که کورنینگ در این زمینه کاری نکرده و ساکت نشسته است، خیر اما با سختی‌های موجود کورنینگ یک محافظ شیشه‌ای فوق العاده نازک را طراحی کرده که قابل انعطاف است، تنها ۱ میلی متر ضخامت دارد و می‌توانند همانند یک کاغذ به شعاع ۵ میلی متر خم شود.

پولی چو، مدیر تکنولوژی در کورنینگ، می‌گوید که برای تولید شیشه که یک شعاع خم تنگ دارد، شیشه محافظ باید از آنچه که امروزه در گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود، نازک‌تر باشد. چو خاطرنشان می‌کند که برخی از شیشه‌های آزمایش شده در آزمایشگاه کورنینگ نازک‌تر از موی انسان است.

کورنینگ هنوز آماده عرضه یک محافظ شیشه‌ای منعطف نیست و این بدان معناست که در سال ۲۰۱۹ میلادی گوشی‌های انعطاف پذیر بدون گوریلا گلس خواهند بود و از پلاستیک ساخته خواهند شد. پلاستیک نمی‌تواند همانند شیشه عمل کند و در گذر زمان می‌تواند خراش به خود بگیرید، تغییر رنگ دهد و در نهایت فرسوده شود. اینها سه چیز منفی است که شما با شیشه محافظ کورنینگ آن را تجربه نخواهید کرد. البته سامسونگ برای خود یک ماده اختصاصی (از جنس پلاستیک) را با عنوان Polyimide که شفاف نیز می‌باشد را توسعه داده که بهتر از پلاستیک‌های معمول می‌تواند از گوشی انعطاف پذیر مراقبت کند. این ماده در گوشی انعطاف پذیر گلکسی اف / گلکسی فلکس به کار گرفته خواهد شد.

جان باین، از اعضای ارشد مدیریتی کورنینگ در این باره می‌گوید:

گوشی‌های انعطاف پذیر هنوز روانه بازار نشده‌اند و چگونگی استفاده از آنها و شکل و طراحی آنها هنوز کاملا مشخص نیست و تا زمانی که این گوشی‌ها روانه بازار نشوند نمی‌توان کاری را انجام داد. این گوشی‌ها باید روانه بازار شوند تا ما بتوانیم توسعه محافظ شیشه‌ای خود را بر آن اساس انجام دهیم. نوع و زمان توسعه محافظ ما بر این اساس استوار است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 − چهار =