آر ۱۷ پرو اوپو در ۳۰ دقیقه حدود ۹۲ درصد شارژ می‌شود؛ سریع‌ترین بین ۶۰ گوشی

0

امروزه تکنولوژی‌های شارژ سریع یک ترفند بازاریابی جدید هستند. شرکت‌های تلفن همراه تلاش می‌کنند تا دستگاه‌های خود را با آخرین تکنولوژی‌های شارژ سریع سازگار کنند. تقریبا هر سازنده عمده تلفن همراه دارای تکنولوژی شارژ سریع مخصوص به خود است مانند ویو که Vooc را ارائه می‌کند، وان پلاس که فناوری Dash را عرضه می‌نماید و در نهایت کمپانی اوپو که به فناوری شارژ سریع انحصاری Super Vooc مجهز است. امروز اما گوشی آر ۱۷ پرو اوپو با ۵۹ گوشی دیگر در یک آزمون سرعت شارژ قرار گرفتند و گوشی مذکور توانست شارژ سریع را به مفهوم بسیار برتر ارائه کند.

فناوری شارژ سریع در بیشتر گوشی‌ها در نیم ساعت اول کار خود را انجام می‌دهد و به همین خاطر امروز ۶۰ گوشی در آزمونی که گوشی را نیم ساعت شارژ می‌کند، شرکت داده شدند. همانگونه که در بالا بدان اشاره کردیم، اوپو آر ۱۷ پرو مجهز به فناوری انحصاری Super Vooc که شارژ ۵۰ واتی می‌باشد، توانست در نیم ساعت باتری ۳۷۰۰ میلی آمپری خود را به شارژ ۹۲ درصد برساند که یک رقم خیر کننده محسوب می‌شود.

بعد از آر ۱۷ پرو اوپو، گوشی آنر مجیک ۲ هواوی قرار دارد که با فناوری شارژ سریع ۴۰ واتی در نیم ساعت به شارژ ۸۳ درصدی رسید که رقم بسیاری عالی برای آنر مجیک حساب می‌شود. این گوشی دارنده باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری است.

بخوانید؛

 

در رده سوم و چهارم میزو پرو ۷ پلاس و اوپو آر ۱۱ قرار دارند. باتری این دو گوشی در نیم ساعت به میزان شارژ ۶۶ درصد رسید. البته میزو پرو ۷ پلاس دارای باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری است اما اوپو آر ۱۱ دارای باتری با ظرفیت کمتر و به عبارتی ۳۰۰۰ میلی آمپری است. هر دو گوشی دارای شارژ سریع ۲۰ وات می‌باشند.

بعد این دو گوشی، اسمارتفون‌های ویوو ایکس ۲۱، Charm Blue S6، وان پلاس ۵ تی، Nut Pro 2 و میت ۱۰ هواوی قرار دارند که باتری آنها توانایی شارژ ۶۰ درصدی در نیم ساعت را داراست. یک گوشی از شیائومی یعنی می میکس ۳ توانسته در رده ۱۵ جای بگیرید و باتری آن در نیم ساعت حدود ۵۶ درصد شارژ می‌شود. اپل هم در این بین جای دارد و آیفون ۸ پلاس توانسته در نیم ساعت حدود ۴۰ درصد شارژ شود که رقمی افتضاح محسوب می‌شود.

به طور کلی، تولید کنندگان چینی در ارائه سریع‌ترین راه شارژ در حال پیشرفت هستند. اکثر ۱۰ رتبه برتر توسط این تولید کنندگان چینی اشغال شده است.

این یک رقابت سالم از سوی بسیاری از تولیدکنندگان است و ما انتظار داریم اختراعات بیشتری در این زمینه را در سال‌های آتی شاهد باشیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سیزده − پنج =