پردازنده هلیو پی ۹۰ با شعار “پیشگامان هوش مصنوعی” در راه است

0

دو روز پیش بود که کمپانی اوپو نخستین گوشی مجهز به پردازنده هلیو پی ۷۰ مدیاتک که به تازگی رونمایی شده است را با عنوانی رئالمی یو ۱ معرفی نمود. هلیو پی ۷۰ یک پردازنده هشت هسته‌ای است که طی فرآیند ۱۲ نانومتری ساخته شده و از قابلیت‌های هوش مصنوعی نیز برخوردار است. اکنون طی یک پست توئیتری خبر رسیده که مدیاتک می‌خواهد یک پردازنده دیگر از سری هلیو پی را با نام هلیو پی ۹۰ معرفی کند.

طی پست توئیتری که کمپانی تایوانی مدیاتک در توئیتر منتشر ساخته، خبر از ورود پردازنده میان رده هلیو پی ۹۰ – MediaTek Helio P90 داده است. این شرکت پردازنده جدید خود را به عنوان “پیشگامان هوش مصنوعی” مطرح کرده و آن را در عین حال “قدرتمند و کارآمد” نیز دانسته است.

هوش مصنوعی به طور حتم (حداقل برای یک چیپ میان برد) زمانی که شما در نظر بگیرید که هلیو پی ۸۰ در یک بنچمارک اختصاصی بالاتر از پردازنده کوالکام (که همانند پی ۸۰ میان رده است) قرار گرفته، قابل اعتماد خواهد بود. این دومین بار بود که در صدر جدول قرار گرفته است.

در مورد هلیو پی ۸۰ اطلاعات چندانی موجود نیست اما عنوان شده باز یک گوشی از شرکت اوپو نخستین بار میزبان هلیو پی ۸۰ خواهد بود. بر این اساس حدس زده شده که اوپو آر ۱۹ – Oppo R19 نخستین بار هلیو پی ۸۰ را ارائه کند ولی در مورد هلیو پی ۹۰ اطلاعات خاصی منتشر نشده و مشخص نیست کدام گوشی نخستین بار آن را ارائه خواهد کرد.

شاید این شرکت تایوانی با انتشار این پست توئیتری احساس می‌کرد که باید به ما یادآوری کند که هنوز در حال توسعه محصولات جدیدی است که ممکن است به رویداد بزرگ کوالکام که در ۴ دسامبر برگزار می‌شود، مربوط باشد. احتمالا در ۴ دسامبر مدیاتک حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد و در این روز نگذارد کوالکام عنان همه چیز را بدست بگیرد.

در هر صورت، باید صبر کرد و دید چه پیش خواهد آمد

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 + هشت =