آئودی e-Tron GT با پیشرانه الکتریکی در لس آنجلس رونمایی شد

0

آئودی خودروی مفهومی الکتریکی جدید خود را در نمایشگاه خودروی لس آنجلس ۲۰۱۸ معرفی نمود. خودروی مفهومی آئودی e-Tron GT نام دارد و تکنولوژی‌های پیشرفته مشابه پورشه را ارائه می‌نماید.

خودروی e-Tron GT که چهار درب است، آینده عملکرد آئودی در بخش خودروهای الکتریکی را به نمایش می‌گذارد. e-Tron GT در اواخر سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین خودروی تمام الکتریکی آئودی بعد از شاسی بلند e-Tron و آئودی e-Tron اسپرت بک (Sportback) که در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد، معرفی خواهد شد.

این حرکت آئودی بخشی از برنامه این شرکت برای عرضه ۱۲ اتوموبیل تمام الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ است که سه تای آنها قطعا تا سال ۲۰۲۰ روانه بازارهای فروش جهانی خواهند شد. ۹ خودروی دیگر نیز به ترتیب طی ۵ سال تا ۲۰۲۵ راهی بازار خواهند شد که تقریبا هر شش ماه یک خودروی را شامل می‌شود.

آئودی e-tron GT به عنوان یک کوپه چهار درب می‌تواند رقیب مستقیم تسلا مدل اس باشد. این خودرو دارای یک باتری ۹۰ کیلو وات ساعت می‌باشد که در بین محورهای خودرو جای گرفته است. این خودرو با باتری مذکور قادر است تا ۴۰۰ کیلومتر را بپیماید. جدا از باتری، وزن مناسب خودرو نیز در پیمایش این مسافت یاری‌گر آئودی بوده است. سقف آئودی e-Tron GT از کربن و آلومینیوم ساخته شده و نقاط حساس که نیاز به مقاومت بیشتر احساس می‌شده از فولاد با مقاومت بالا بهره گرفته شده است.

پیشرانه خودروی تمام الکتریکی جدید آئودی در هر محور قرار دارد که سبب می‌شود گشتاور خودرو افزایش یابد و قدرت ترمز آن نیز بسیار بالا رود. موتور در حالت کلی ۴۳۴ کیلو وات قدرت تولید می‌کند که این قدرت سبب می‌شود آئودی e-tron GT در عرض ۳٫۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد برسد.

یکی از قابلیت‌های کلیدی آئودی e-tron GT در سرعت شارژ شدن آن خلاصه می‌شود، جایی که سیستم باتری ۸۰۰ وات قادر است در ۲۰ دقیقه از صفر درصد به ۸۰ درصد شارژ برسد.

مشخصات کلی مدل مفهومی آئودی e-tron GT به شرح زیر است:

 • باتری ۹۰ کیلو وات ساعت
  بیش از ۴۰۰ کیلومتر (۲۴۸٫۵ مایل) محدوده پیمایش
  موتور دوگانه (PMSM) با قابلیت چهار چرخ محرک
  خروجی سیستم: ۴۳۴ کیلو وات (۵۹۰ اسب بخار)
  ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت (حدود ۶۲ مایل بر ساعت) در حدود ۳٫۵ ثانیه
  ۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت (۱۲۴ مایل بر ساعت) در بیش از ۱۲ ثانیه
  حداکثر سرعت بالای ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت (۱۴۹ مایل بر ساعت)
  ولتاژ سیستم باتری: ۸۰۰ وات
  شارژ سریع: ۰ تا ۸۰ درصد در ۲۰ دقیقه
  شارژ بی سیم: ۱۱ کیلو وات
  طول ۴٫۹۶ متر، عرض ۱٫۹۶ متر و ارتفاع ۱٫۳۸ متر

گالری تصاویر مدل مفهومی آئودی e-tron GT

 

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

11 − 10 =