مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ در دو نسخه سدان و هاچ‌بک معرفی شد

0

در نهایت کمپانی مزدا بعد از کش و قوس‌های فراوان مدل ۲۰۱۹ از خودروی مزدا ۳ را در نمایشگاه خودروی لس آنجلس ۲۰۱۸ به نمایش گذاشت.

مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ با ویژگی‌های جدید چه در داخل و چه در دیزاین ظاهری خود همراه شده اما مهم‌ترین ویژگی آن موتور Skyactiv-X است که با اشتعال تراکمی و قابلیت کنترل Spark همراه شده است.

متاسفانه، مزدا فقط در دسترس بودن موتور Skyactiv-X در مدل جدید را تأیید می‌کند و خودروساز ژاپنی هیچ گونه مشخصاتی برای آن ارائه نمی‌دهد. بسته به بازار، خریداران همچنین می‌توانند گزینه‌های به روز شده از پیشرانه‌های ۱٫۵ لیتری، ۲٫۰ لیتری و ۲٫۵ لیتری Skyactiv-G را بدست آورند. ویژگی‌های موتور به احتمال زیاد در گزینه‌ای که مصرف و عملکرد سوخت را بهبود می‌بخشد، تغییر می‌کند. در برخی مناطق، مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ با پیشرانه ۱٫۸ لیتری Skyactiv-D دارای سوخت دیزل با تزریق سوخت اصلاح شده است که باعث افزایش کارایی می‌شود. یک گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک شش سرعته شامل گزینه‌های انتقال قدرت خودرو به چرخ‌ها می‌شود.

مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ در دو مدل هاچ بک ۵ در و سدان ۴ در در دسترس است و خریداران می‌توانند بین این دو انتخاب کنند. در مدل هاچ بک سقف به درب عقب خودرو می‌رسد و در مدل سدان یک کشیدگی یکنواخت در انتظار خودرو است، این در حالی است که مدل هاچ بک دارای دماغه بسیار کشیده است که شاید در نظر اول برخی کاربران آن را نپسندند ولی بسیار از خودرو دوستان این نوع طراحی را دوست دارند. در هر صورت، هر دو مدل برای خرید در دسترس است، آنچنان که مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ با قابلیت چهار چرخ محرک نیز برای خرید در دسترس می‌باشد.

درون کابین خودرو، مزدا از راحتی صحبت به میان آورده است. فرمان تلسکوپی با حرکت ۱۰ میلی متری در هر طرف در دسترس است و حرکات صندلی نیز بصورت استاندارد تعبیه شده است. صفحه نمایش ۸٫۸ اینچی در بالای صفحه داشبورد قرار دارد و سیستم صوتی با ۸ اسپیکر به عنوان گزینه استاندارد در این خودرو گنجانده شده است، اگرچه که سیستم صوتی Bose با ۱۲ بلندگو بصورت آپشنال نیز در دسترس خواهد بود. سیستم صوتی Bose سبب خواهد شد در هر حال، چه ایستاده و چه در حال حرکت یک صدای با کیفیت و خوب به سرنشینان برسد. در پایین نمایشگر خودرو چند دکمه و دست دنده دیده می‌شود و در مجموع درون کابین خودرو شلوغ طراحی نشده و سعی شده ساده و زیبا دیزاین شود.

مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ همچنین با استفاده از تکنولوژی جدید کمک به راننده، رانندگی را ساده‌تر می‌کند. به عنوان مثال، سیستم پشتیبانی ترافیک CTS و کروز کنترل تطبیقی به توانایی کنترل فشار گاز، ترمز و فرمان کمک می‌کند. علاوه بر این سیستم هشدار ترافیکی کمک می‌کند تا از تصادف در تقاطع‌های کور جلوگیری شود.

قیمت مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ مشخص نشده ولی در اوایل سال ۲۰۱۹ در کشورهایی همچون ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

شانزده + 8 =