سونی: پلی استیشن در نمایشگاه E3 2019 حضور نخواهد داشت

0

براساس اعلامیه‌ای که از سوی سونی منتشر شد، پلی استیشن رسما E3 2019 را ترک می‌کند و در آن شرکت نخواهد داشت. این اولین بار در تاریخ ۲۴ ساله نمایشگاه E3 است که غول گیمینگ جهان در آن حضور نخواهد داشت،

سونی در بیانیه‌ای که توسط Game Informer منتشر شد تایید کرد  که این کنفرانس سالانه برگزار می شود و اظهار نظر می‌کند:

“همانطور که این صنعت پیشرفت می‌کند، سونی به دنبال فرصت‌های مبتکرانه ای برای تعامل با جامعه است. طرفداران پلی استیشن به معنای جهان برای ما هستند و ما همیشه می‌خواهیم نوآوری ارائه کنیم، متفاوت فکر کنیم و روش‌های جدید برای لذت از گیمرها تجربه نماییم. در نتیجه ما تصمیم گرفته‌ایم که در سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه E3 2019 مشارکت نکنیم. ما راه‌های جدید و آشنا را برای مشارکت در جامعه مان در سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار می‌دهیم و نمی‌توانیم یک سال صبر کنیم تا برنامه‌های خود را با شما به اشتراک بگذاریم.”

این دومین رویداد بزرگ پلی استیشن است که سونی در ماه های اخیر لغو کرده است. این شرکت همچنین در ابتدای ماه دسامبر رویداد PlayStation Experience خود را اجرا نمی‌کند، رویدادی که در آن همه منتظر ارائه بازی های جدید هستند. به گفته شاون لیدن، رئیس استودیوهای جهانی شرکت Sony Interactive Entertainment، موضوع این است که شرکت فقط مواد جدیدی برای توجیه این رویداد ندارد. “ما نمی‌خواهیم واقعا انتظارات را بالا ببریم و سپس آنها را برآورده نسازیم. لیدن گفت: تصمیم سختی بود.

در ماه اکتبر، کنیچیو یوشیدا، مدیر عامل شرکت سونی، برنامه‌های این شرکت برای جانشینی کنسول پلی استیشن ۴ را تایید کرد، که منجر به گمانه زنی‌هایی شده که سونی به احتمال فراوان تلاش‌هایش را معطوف پلی استیشن جدید کرده است که احتمالا پلی استیشن ۵ نام خواهد گرفت و در سال ۲۰۱۹ و یا شایدم سال ۲۰۲۰ رونمایی شود.

سونی نخستین شرکتی نیست که نمایشگاه E3 را ترک می‌کند، در سال ۲۰۱۳ دیگر کمپانی ژاپنی مشهور در حوزه گیم یعنی کمپانی نینتندو هم E3 را ترک گفت و برای معرفی محصولات و ارائه نقطه نظرات جدیدش به کنفرانس‌های آنلاین مطبوعاتی روی آورد، (اگرچه این شرکت در سال‌های اخیر یک غرفه در E3 داشته‌است).

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو + پانزده =